Dizi Haberleri

Black Mirror İnteraktif Bir Bölüm Planlıyor

Netflix’in sevilen dizisi Black Mirror, Aralık ayında 5. sezonu ile ekrana dönmeyi planlıyor. Üstelik Black Mirror yeni sezonunda izleyicilerini de dizinin merkezine taşımak istiyor.

Charlie Brooker’ın yaratıcılığını üstlendiği 6 Emmy Ödüllü dizinin çekimlerinin tamamlandığı duyurulmuştu. Tıpkı 4. sezonu gibi 5. sezonunun da Aralık ayında yayınlanması planlanan dizi, izleyicilerine bir sürpriz yapabilir.

Küçükken çoğumuz “kendi maceranı kendin yarat” tarzında romanlar okumuşuzdur. Okuduğunuz bölümün sonunda genellikle iki seçenek çıkar. Ejderhayı öldürmek istiyorsan 32. sayfaya git veya tünelden geçmek istiyorsan 40. sayfaya git gibi yönlendirmeler bulunur. Böylece içinde bulunduğumuz macerayı kısmen biz belirleriz. Netflix, aynı uygulamayı Black Mirror üzerinde denemek istiyor. Böylece izleyiciler bölümde neler olacağına karar verebilecek. 

İnteraktif bölüm uygulamasını daha önce HBO kanalı Mosaic dizisinde denemişti. Sosyal medyada oldukça ses getiren bu bölümde izleyiciler; uygulama indirip hesap açtıktan sonra bölümün akışına dahil oluyordu. Netflix de bir süredir üzerinde çalıştığı bu uygulama için her bölümüyle distopik bir dünyanın kapılarını aralayan Black Mirror’ı seçerek nokta atışı yapmış gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir  Marvel'ın İlk Fantastic Four Filminde Göremeyeceğimiz Dr. Doom, Disney Plus Yolcusu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu