Dizi Haberleri

Bilimkurgu Türündeki HİLE Dizisi Çok Yakında İzleyiciyle Buluşacak

Sosyal medyada sinema filmleri üzerine yaptıkları eleştiriler ve mizahi içerikleri ile büyük bir kitleye sahip olan Filmler ve Filimler ekibinin bilimkurgu türündeki yeni projesi HİLE, çok yakında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

2016 yılının başından bu yana ön hazırlıkları süren ve 58 günlük çekim aşamasının ardından Aralık ayında ilk bölümünün yayınlanacağı HİLE, çok sayıda insan tarafından merakla bekleniyor. Bunun sebeplerinden bir tanesi dizinin bilimkurgu ve aksiyon türünde olmasının yanı sıra, filmlere mizahi de olsa eleştiri videoları üreten Filmler ve Filimler ekibinin nasıl bir iş ortaya çıkaracağı!

Toplamda 3 sezon sürecek olan projenin ilk sezonunun çekimleri tamamlandı ve yayına hazır olduğu açıklandı. Kasım ayı içerisinde ilk sezon fragmanı ile macerayı duyurmaya hazırlanıyorlar. Yazılım uzmanı Felix’i merkezine alan dizi, oyun dünyası ile yakından ilgilenen insanlarıda içine çekecek bir hikayeye sahip. Dizinin bütçesi gizli tutulurken çekimleri İstanbul başta olmak üzere Sakarya, Tekirdağ, Safranbolu, Ankara, Kapadokya ve Bükreş’te yapıldı.

Yazar ve yönetmenliğini Taha Ulukaya‘nın gerçekleştirdiği dizinin oyuncu kadrosunda ise Murat Şen, Neslihan Ulusoy, Ebru Sarıtaş, Sezer Soykök, Çiğdem Aysu, Cem Asan, Andaç Ulukaya ve Taner Şahin gibi isimler yer alıyor. Dizinin müziklerini Kenan Isan üstlenirken, tek parçalık soundtrack çalışması ile sevilen rap müzik sanatçısı Anıl Piyancı‘da yer alıyor.

İnternet üzerinden yayın yapan platformların kıskaca aldığı dizinin şimdilik ilk sezonunun yayınlanacağı yer Filmler ve Filimler kanalı olarak gözüküyor. Muhtemelen kasım ayında yayınlayacakları sezon fragmanı ile yayın platformunun neresi olacağını herkes öğrenmiş olacak.

Sevgili dostlarımızın uzun emekler sonucu ortaya çıkaracakları bu işi heyecanla bekliyoruz. 

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt6456546

İlginizi Çekebilir  Guillermo Del Toro'nun Yeni Dizisi The Strain'den Yeni Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu