Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » BBC ve Netflix Ortak Yapımı Dracula Dizisi İçin Düğmeye Basıldı

BBC ve Netflix Ortak Yapımı Dracula Dizisi İçin Düğmeye Basıldı

Sherlock’un yaratıcıları Steven Moffat ve Mark Gatiss’in uzun zamandır bekleyen Dracula mini-dizisi nihayet yapım aşamasına geçiyor.

BBC ile Netflix’in ortak yapımı dizi ile Dracula’yı Viktorya dönemi Londrası’na karşı planlar yaparken göreceğiz.

Hartswood Films’in prodüktörlüğünü üstlendiği Dracula, BBC One ve Netflix ortak yapımı olacak. Steven Moffat ve Mark Gatiss’in, Bram Stoker’ın klasik eserinden esinlenerek yazdığı mini dizi 90 dakikalık 3 bölümden oluşuyor. 1897 yılının Transilvanyası’nda, kana susamış Kont’un Viktorya dönemi Londrası’na karşı planlarını izleyeceğimiz Dracula, önceki versiyonlarında gördüğümüz karanlık dünyayı bize yeniden tanıtacak. Dizinin İngiltere’deki gösterimini BBC One üstlenecek; İngiltere haricindeki gösterimleri ise Netflix üzerinden gerçekleştirilecek. Hartswood Films için Netflix ile anlaşan BBC Studios Distribution, yapımın uluslararası dağıtımcısı olacak.

Dizinin yaratıcıları ve aynı zamanda hem yazarlığını hem prodüktörlüğünü üstlenen Steven Moffat ve Mark Gatiss, konuyla ilgili şunları söyledi: “Yıllardır büyük kötülük temasını işleyen sayısız hikaye gördük. Dracula’yı bunlardan ayıran, Bram Storker’ın bu kötülüğü temsil eden bir kahraman yaratması.”

BBC İçerik Direktörü Charlotte Moore, iş birliği konusunda şöyle dedi: “Steven Moffat ve Mark Gatiss dahi bir ikili. Dracula, BBC One için unutulmaz bir televizyon yapımı olacak.”

İlginizi Çekebilir  Kit Harington, Game of Thrones Çekimlerine Giderken Görüntülendi

BBC Drama Yöneticisi Piers Wenger: “Steven ve Mark’ın Dracula konusundaki ustaca vizyonları, zekice olduğu kadar korkutucu da. Bu ikilinin yetenekli ellerinden çıkan Dracula ile fanlar, Bram Stoker’ın eserini en baştan tecrübe edecekler. Başka bir ikonik İngiliz yapımı için Hartswood Films ve Steven-Mark ikilisiyle yaptığımız iş birliği için çok heyecanlıyız.”

Netflix’in İçerik Satınalma bölümünün başında bulunan Larry Tanz: “Steven Moffat ve Mark Gatiss’in muhteşem hikaye tekniklerini, dünyanın dört bir yanındaki üyelerimize göstermek için sabırsızlanıyoruz. Ayrıca, BBC ile bir başka dizi için iş birliği yapmaya çok istekliyiz.

Hartswood Films ekibinden Baş Yapımcı Sue Vertue: “BBC’ye geri döndüğümüz için çok heyecanlıyız, ayrıca Dracula için Netflix’in de projeye katılması bizi çok mutlu etti. Taze kan gibisi yok!”

Steven Moffat ve Mark Gatiss tarafından yazılan; prodüktörlüğünü Mark Gatiss, Steven Moffat, Sue Vertue, Ben Irving ve Larry Tanz’ın üstlendiği Dracula’nın yayın hakları, BBC İçerik Direktörü Charlotte Moore ve BBC Drama Yöneticisi Piers Wenger’a ait.

 

İlginizi Çekebilir  Marvel's Agent Carter Dizisi İptal Edildi