Dizi Haberleri

American Gods Televizyon Tarihinin En Kanlı Dizisi Olabilir

2017 yılının en iddialı dizilerinden American Gods‘ın bekleyenleriyle buluşmasına neredeyse 1 ay kaldı. Diziden gelen görüntüler ile de beklentilerimiz iyice yükselmiş, sabretmek iyiden iyiye zorlaşmış durumda.

Neil Gaiman‘ın ödüllü romanının ekranlara geleceğinin açıklandığı ilk günlerde ise kitabın sevenlerinin büyük bir kısmının dile getirdiği, kitabın yetişkinlere yönelik doğasının daha fazla izleyiciye ulaşabilmek uğruna törpüleneceğine dair oluşan tereddütler de yapım aşamasında gelen görüntüler ve bilgiler ile bir bir ortadan kalktı. Hatta öyle görünüyor ki American Gods televizyon tarihinin en kanlı dizisi olabilir.

Peki bu kadar büyük bir iddiada bulunmamızın sebebi ne? Diziden gelen fragmanlarda ve fotoğraflarda gördüğümüz vahşet oranını bir kenara bırakırsak dizinin yapımcılığını üstlenen isim Bryan Fuller. Eğer bu isim size tanıdık gelmediyse Fuller’ı, NBC’de yayınlanan ve izleyiciye erken veda eden televizyon incilerinden biri olan Hannibal‘dan hatırlayabilirsiniz. Fuller, Hannibal’ın yazarlığını üstlenmişti ve dahiyane yazarlığı ile izleyici kendine hayran bırakan görüntü yönetmenliğinin yanı sıra Hannibal; dizilerde görmeye alışkın olmadığımız türden, vahşi sahneleriyle de izleyenlerin aklında yer etmiş bir televizyon yapımı.

Hannibal gibi bir yapımın kaleminden çıktığı yazarı, Starz gibi bir kanal bünyesine katınca işler bambaşka bir boyut alıyor. Yıldızı Spartacus ile parlasa da Starz’ın kan ve vahşet sahneleriyle dolu olan tek yapımı bu değil. Starz’ın orijinal yapımları arasında Black Sails, Ash vs. Evil Dead ve Outlander gibi isimler de yer alıyor.

Hal böyle olunca, American Gods‘ın dizilerdeki vahşete yeni bir boyut kazandıracağını düşünmeden edemiyoruz. Dizinin karşısına Game of Thrones, American Horror Story, The Walking Dead ve Hannibal gibi güçlü rakipler olsa da Bryan Fuller’ın yetenekleri ve Neil Gaiman’ın çarpıcı hikayesi bir araya gelince American Gods, tüm rakiplerinin arasından kolaylıkla sıyrılacak gibi görünüyor.

İnsanlar inandığı sürece tanrıların varolduğu, yeni tanrıların ise medya ve teknoloji olduğu günümüzde hayatta kalmaya çalışan eski tanrılarla tanışacağız. American Gods 30 Nisan’da izleyiciyle buluşacak.

İlginizi Çekebilir  Rick Grimes Filmi İçin Çalışmalar Sürüyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu