Dizi Haberleri

American Gods Dizisinin Yaratıcısı Bryan Fuller ve Michael Green Diziden Ayrıldı

Neil Gaiman‘ın en ünlü romanlarından Amerikan Tanrıları‘nın Starz kanalında yayınlanan dizi uyarlaması American Gods‘ın yaratıcıları Michael Green ve Bryan Fuller, American Gods dizisinden ayrıldıklarını açıkladı.

Fantastik kurgu tutkanları tarafından oldukça sevilen, kitaptan ekranlara da başarılı bir şekilde uyarlanan dizinin ilk sezonu geçtiğimiz aylarda yayınlanmıştı. 2018 yılının ortalarında ekranlara gelmesi beklenen American Gods dizisinin ikinci sezonu öncesi diziyi uyarlanan Michael Green ve Bryan Fuller ikilisinin diziden ayrılması şaşırttı.

İlgili Makaleler
Fotoğraf: Stewart Cook/Variety/REX/Shutterstock (5813117b)

İkilinin neden ayrıldığı resmi olarak açıklanmasa da yapımcıların ve Starz kanalının American Gods için ayırdığı bütçenin Green ve Fuller için yetersiz olduğu söylentileri dolaşıyor. Dizinin ikinci sezonu için bölüm başı ayrılan bütçe 10 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Dizinin yapımcısı Fremantle Media’nın ise bu bütçeyi arttırma olayına pek yanaşmadığı söyleniyor.

Bazı kaynaklar, Neil Gaiman‘ın yaratıcı ekibin başına geçeceğini söylese de; Amazon’da yayınlanacak olan ve Neil Gaiman’ın Terry Pratchett ile birlikte yazdığı Good Omens uyarlaması sebebiyle Gaiman’ın oldukça meşgul olduğu bilinen bir gerçek. Bu da Neil Gaiman’ın American Gods ekibinin başına geçeceği söylentilerini yalanlıyor. 

Alınan bilgilere göre American Gods’ın ikinci sezon senaryosunun yarısı hazırlanmış ama geri kalan kısmını kimlerin tamamlayacağı, projeye ileriki günlerde kimlerin katılacağı, en önemlisiyse dizinin ne şekilde devam edeceği merak konusu. Önümüzdeki günlerde, belki de American Gods’ın ikinci sezonu başladığında cevaplarımızı göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  La Casa de Papel Dizisini Hâlâ İzlemediniz Mi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu