Dizi Haberleri

American Gods Dizisi İptal Edildi

Neil Gaiman’ın aynı adlı romanından diziye uyarlanan American Gods, dördüncü sezon için geri dönmeyecek. Starz kanalı, diziyi devam ettirmeme kararını açıkladı.

Starz’ın bir sözcüsü yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Starz’da bulunan herkes; yazar ve yönetici yapımcı Neil Gaiman’ın günümüz kültürüne ışık tutan hikayesini hayata geçiren Fremantle’daki ortaklarımıza, kendini adamış oyuncu kadrosuna ve ekibine minnettar.

Resmi bir açıklama yapılmasa da kanala yakın kaynaklar, dördüncü sezona devam etmeme kararının düşük izleyici oranı nedeniyle verildiğini söylüyor. Dizinin ilk sezonundan üçüncü sezonuna kadar izleyici oranının %65 düştüğü belirtiliyor.

American Gods, Başka Kanalda Devam Edebilir

Starz kanalı, izlenmelerin düşüklüğü sebebiyle diziyi yayından kaldırdı ancak kadro ve yapım ekibi dağılmadı. Tıpkı Lucifer dizisinde olduğu gibi Netflix veya Amazon gibi başka bir yayın platformu, dizinin yayın haklarını alarak dördüncü sezonu veya sonrasını yayınlayabilir.

Bununla birlikte Variety’ye yakın bazı kaynaklara göre Starz, hikayeyi tamamlamak için bir film veya kısa bölüm yayınlama fikrine de açık. Belki Starz’da bir American Gods filmi görüp hikayenin tamamlanmasını izleyebiliriz.

American Gods’ta Neler Oldu

American Gods dizisinde Shadow Moon karakterini Ricky Whittle, Mr. Wednesday rolünü ise Ian McShane canlandırıyor. Dizinin başında da romanın da yazarı Neil Gaiman yer alıyor. Shadow’un hapishaneden salıverilmesinin ardından Shadow, Bay Wednesday’in koruması olmayı kabul eder ve kısa süre sonra kendisini büyünün gerçek olduğu ve Eski Tanrılar ile Yeni Tanrılar arasında bir savaşın yaklaştığı yeni bir dünyada bulur.

American Gods’ın üç sezonu boyunca toplam dört dizi sorumlusu oldu. Orijinal dizi yapımcıları Bryan Fuller ve Michael Green, yapımcı Fremantle ile çatıştıktan sonra yapımdan ayrıldı. Neil Gaiman dizinin prodüksiyonuna daha fazla dahil olduktan sonra Jesse Alexander, dizinin ikinci sezonunda başa geçti. Bu durum sezon 1 ile sezon 2 arasında iki yıllık bir gecikmeye neden oldu. Charles “Chic” Eglee, üçüncü sezon için dizinin başına geçti. Bu sırada Nancy karakterini canlandıran Orlando Jones, “Siyah Amerika için yanlış mesaj,” olduğu için gösteriden kovulduğunu iddia etti. Dizi, geçtiğimiz günlerde de Marilyn Manson’a yapılan suçlamalar nedeniyle kendisini yapımdan kovmuştu.

Bundan sonra American Gods için neler göreceğiz bilemiyoruz. Dizi başka bir kanalda devam eder mi, son bir bölüm veya filmle hikaye bitirilir mi yoksa American Gods, televizyon tarihinin derinliklerine gömülür mü zaman içerisinde göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones 4. Sezondan İkinci Fragman

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aşırı sıkıcı bi diziydi.Karakterleri sevmiştim hikaye güzel gibiydi ama bu kadar yavaş ilerleyen hiç bir şey anlatmayan,karakterlerin arka planını bu kadar sıkıcı anlatan,olaylar tanrıların etrafında dönmesine rağmen aşırı kötü aksiyonu olan,sürekli kafası karışık mal mal etrafına bakaıp sadece birilerini takip eden başrolü olan bir diziye nasıl devam ediceksin ki.1. sezonu zar zor bitirdim aha olaylar karışıcak diye yine sıkıcı sıkıcı devam etti dizi.Kim yazıp kim çekiyosa bu oyuncularla bu hikayeyle diziyi değerlendirememişler.İskandinav tanrılarını anlatıyosun kardeşim nasıl bu kadar kötü olur.John abruzzi
    için bile izlerdim be.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.