Dizi Haberleri

AMC, Fantastik Öykü Kitabı Sorcerers’ı Diziye Uyarlıyor

AMC, Maurice Broaddus ve Otis Whitaker‘ın yazdığı fantastik hikaye Sorcerers‘ın haklarını satın aldı. Çizimleri Jim Mahfood‘a ait olan Sorcerers diziye uyarlanacak.

Hip hop şarkıları yazarken bir büyücüye dönüşen 30 yaşlarında bir adamın hikayesini anlatan Sorcerers‘da; Malik Hutchhins, Harlem‘in en başarılı ailelerinden birinin utanç kaynağıdır. Akrabalarına yük olan, kız arkadaşıyla partileyen ve hayatını finanse etmek için yerel rapçilere takma adlarla şarkı yazan biridir. Ancak aynı şarkıyı iki rakip rapçiye satınca hedef haline gelir. Büyükbabası ölüm döşeğindeyken Pop-Pop, Malik‘in, zamanın başlangıcından önce ayrık vadide doğan büyük Afrika geleneğine ait bir büyücü olduğunu açıklar. Güney’in kırsalına, sadece hayallerinde ziyaret edebileceği kadar uzağa gönderilmek üzere Harlem‘in rüzgarlı sokaklarına atılan Malik‘in, dünyayı, Harlem‘deki insanları ve ailesini kara büyünün güçlerinden kurtarmak için nesiller boyunca devam eden eski bir büyünün koruyucusu olması gerekmektedir.”

Sorcerers öykü kitabını 4 Ağustos‘ta dijital olarak yayınlayan NeoText‘in dahil olduğu dizi projesinde; John Schoenfelder, Russell Ackerman ve Jay Schuminsky ile Nick Mennuti ve Eric Raab‘ı yapımcılar arasında yer alacak.

İlginizi Çekebilir  Steven Spielberg, Sadece Gece İzlenebilecek Korku Dizisi Yapıyor

NeoText‘in hikayeleri yaratmak için çok farklı yöntemleri olduğunu belirterek yayın evinin yazar ekibini öven Maurice Broaddus,Sorcerers‘ın hikaye kitabından televizyon dizisine uyarlanmasını heyecanla bekliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu