Dizi Haberleri

Amber Yıllıkları Televizyon Ekranlarına Gelmeye Hazırlanıyor

chronicles-of-amber-yilliklari-banner

Roger Zelazny‘nin 10 kitaplık serisi Amber Yıllıkları, The Walking Dead’in yaratıcısı Robert Kirkman ve yapımcı David Alpert‘ın ortaklığı ile televizyon ekranlarında boy göstermeye hazırlanıyor.

İlgili Makaleler

Ne yazık ki daha projenin yönetmenliğini ve senaristliğini kimlerin üstleneceğini bilmiyoruz fakat bilgi eksikliğine rağmen ve The Walking Dead hayranı değilseniz bile sizleri seriye en azından şöyle bir göz atmaya ikna edecek bir detayı paylaşabiliriz; Roger Zelazny, George R. R. Martin’in işleri üzerinde en çok etkisi olan yazarlardan biri.

chronicles-of-amber-yilliklari

Ünlü yazar, Zelazny’nin onda bıraktığı etkiden yazarın 1995’teki vefatının ardından kaleme aldığı mektupta şu sözlerle bahsediyor:

“Lord of the Light (Işık Tanrısı) okuduğum ilk Zelazny kitabıydı. Uzun süredir bir gün bir şeyler yazma hayali kuran bir üniversite öğrencisiydim. Andre Norton ile okumaya başlamış, Heinlein serserileri ile dişlerimi bilemiş, liseden H.P. Lovecraft ve Isaac Asimov, “Doc” Smith, Theodore Sturgeon ve J. R. R. Tolkien sayesinde sağ çıkmayı başarmıştım. Bilim Kurgu Klubünün kitaplığındaki her kitabı ikişer kere okumuştum ama dergileri daha keşfetmemiştim. Bu, Zelazny denilen adamı hiç duymamıştım. Yazdıklarını okuduğum ilk anda, iliklerime kadar ulaşan bir ürperti hissettim. O anda anladım ki bilim kurgu bir daha asla eskisi gibi olmayacaktı. Ve olmadı da. Ondan önce çok az ismin başarabildiği gibi Roger, edebiyatın üzerinde silinmeyecek bir iz bıraktı.”

Biz de bu yapımı heyecanla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Invincible'ın Kadrosuna 6 Oyuncu Daha Katıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu