AYBABTUDizi Haberleri

Amazon, Yüzüklerin Efendisi Dizisi İçin Star Trek Yazarlarıyla Anlaştı

Amazon, milyon dolarlar yatırdığı Lord of The Rings (Yüzüklerin Efendisi) dizi projesine resmi olarak başladı. Büyük beklenti yaratan LOTR serisini, Star Trek 4 filminin yazarları JD Payne ve Patrick McKay yazacak.

Dizi tarihinin en büyük bütçeli yapımlarından biri olan Lord of The Rings’in senaryosu JD Payne ve Patrick McKay‘e emanet. Edebiyat ve sinema dünyasındaki başarısıyla milyonları kendine bağlayan seriyi dizi dünyasına uyarlamaya hazırlanan ikili, “J.R.R. Tolkien’ın zengin dünyası, ihtişam ve duygu, bilgelik ve karmaşa ile dolu. Amazon ile bu projeyi hayata geçireceğimiz için çok heyecanlıyız. Kendimizi, taşıdığımız büyük sorumlulukla Shire’dan çıkmak üzere hazırlanan Frodo gibi hissediyoruz. Bu Hayatımızın en büyük serüveninin başlangıcı!” diye konuştular.

Quentin Tarantino‘nun önerdiği Star Trek 4 filminin senaryosunu yazan Payne ve McKay, ayrıca Disney’in uzun süredir yapım aşamasında olan ve Dwayne Johnson ile Emily Blunt‘ın başrolleri paylaştığı Jungle Cruise‘un senaryosunu da kaleme aldı.

Amazon, geçtiğimiz yıl dünyaca ünlü Yüzüklerin Efendisi serisinin dizi haklarını 500 milyon dolara satın almıştı. Yazar kadrosunun da belirlendiğini öğrenince hafif bir heyecan dalgasının sardığı bünyelerimizi sakinleştirmek zorunda kaldığımız açıklama ise Amazon Stüdyoları’nın başındaki Jennifer Salk‘tan geldi. THR’a yaptığı açıklamada dizinin 2021‘den önce başlamasını düşünmediklerini belirten Salk, Orta Dünya’daki yeni hikayeleri izlemek için daha çok bekleyeceğimizi anlamamızı sağladı. Bakalım servet değerindeki projenin bir sonraki gelişmesi ne olacak?

İlginizi Çekebilir  Marvel'ın Inhumans Dizisinden İlk Resmi Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu