Dizi Haberleri

Agents of S.H.I.E.L.D. Dizisinin İlk Bölümü Yayınlandı

agents-of-shield-banner

Ve niyahet! Agents of S.H.I.E.L.D. ilk bölümüyle ekranlara geldi! Hem de ne geliş. Son yıllardaki en iyi çıkışlardan birini yaparak !

Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 12.1 milyon izleyici rakamına ulaşan dizi ilk bölümüyle aksiyona doyurdu bizi. Ajan Coulson ve Maria Hill gibi karakterleri tekrar görmekte özlem çektiğimiz Avengers filmlerini de hatırlamamıza sebep oldu.

Agents-of-SHIELD-PosterDizinin afişlerinde Ajan Coulson’ın resmini görünce tabiî ki herkes heyecanlandı çünkü Avengers filmindeki bilinmeyen sonu herkesi endişelendirmişti. Dizi de bu yüzden geçmişe dönük konuşmalar sıkça yapılmakta. Iron Man 3 filminde geçen, kurbanlarına süper güçler, aşırı hızlı iyileşme yeteneği veren ama yanı zamanda akli dengesini bozan Extremis serumuda sıkça bahsedilen şeyler arasında.

Ayrıntıya girmeden anlatmak gerekirse ilk bölümde güzel girişler yapıldı. S.H.I.E.L.D. örgütünün sadece uluslararası ilişkilerde değil, doğaüstü güçlere sahip insanların ve uzaylıların izlenmesi ve gerektiğinde “müdahele” edilmesi gibi görevlerde de çalıştığını görmek pek çok kişiye derin bir oh! çektirdi. Çünkü dizinin sadece basit suçluları yakalayan hırsız-polis tadında bir dizi olmasından korkuluyordu.

Dizinin şu anki konusu insanlara özel güçler veren bir serum ve bu serumun arkasındaki gizli örgüt. Eh Marvel kurtları hemen tahmin etmiştir. Dizi de sıkça A.I.M. (Advanced Idea of Mechanics) ismini göreceğiz gibi duruyor.

Dizinin 2. Bölümünde Ajan Coulson’ın geçmişte yüzleştiği biriyle tekrar karşılaşmasını göreceğiz ama asıl bomba 3.bölümde olacak.

3.bölümde Franklin Hall’un bulunacağı çoktan yayıldı bile. Kendisini çizgi romanlardan Graviton olarak tanıyoruz. Çok zeki ve başarılı bir fizikçi olan Franklin Hall ters giden deney sonucu – klasik Marvel süper güç kazanma yolları No:1-  yer çekimi partikülleriyle kendi moleküllerini birleştirir ve sadece düşünerek çok geniş alanlardaki yer çekimi alanlarını etkileme gücünü kazanır. Bu güçlerle düşmanlarını büyük güç patlamalarıyla yok edebilir – ki bu güç patlamaları binlerce kilo ağırlığındaki TNT bombalarının gücüne eşittir- , yüksek hızlar da uçabilir ya da düşmanlarının etrafında yer çekimi alanları oluşturarak onları canlı canlı ezebilir. Avengers olmadan bu düşmanı zor yenecekler gibi duruyor. Kim bilir belki Avengers üyelerinden bazılarını görebiliriz…

Dizinin ikinci bölümün 30 saniyelik promosu yayımlandı bile!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.