Dizi Haberleri

Agents of S.H.I.E.L.D. Dizisinden Bir İyi Bir Kötü Haber

Geçtiğimiz gün Marvel’ın klasikleşme yolunda ilerleyen dizisi Agents of S.H.I.E.L.D.‘la ilgili iki haber duyuruldu. Önce iyi olanı mı istersiniz, kötü olanı mı?

İyi haber

5.sezonunu yayınlamaya hazırlanan dizimize ait tam 17 dakikalık bir ön gösterim videosu yayınlandı. Buna ön gösterimden ziyade mini bölüm desek yanlış olmaz. Bu tanıtım videosunun bugün yayınlanması bekleniyordu ancak dizinin başrol oyuncusu Ajan Coulson’ı canlandıran Clark Gregg, dizideki Yo-Yo karakterini canlandıran Natalia Cordova‘nın doğum günü olması dolayısıyla tanıtım videosunu dün yayınladıklarını duyurdu. Önce videoyu izleyin ondan sonra yeni sezonla ilgili kararınızı siz verin.

Önceden de bildiğimiz üzere  Coulson ve ekibi gizemli bazı olayların ardından uzaya gidecekler ve henüz bilmediğimiz bir sebepten ötürü de orada mahsur kalacaklar ve geri dönmenin yollarını arayacaklar.

Kötü haber…

Gelelim kötü haberimize… Dağıtım kanalı ABC maalesef diziyi 5.sezondan sonra iptal etmek istediğini söylüyor. Agents of S.H.I.E.L.D^. aradan geçen 4 sezonun ardından -bana kalırsa- daha yeni yeni kök salmaya başlamıştı ve her  sezon bir önceki sezondan daha güzel işler ortaya çıkartıp izleyici sayısını arttırıyordu. Ancak bunun bir yan etkisi de; dizi ne kadar güzelleşirse Marvel Sinema Evreni’nden o kadar uzaklaşıyordu. Bunu son iki sezonda bariz bir şekilde hissetmiştik ve yapımcıların da konuyla ilgili “Diziyi film evreninden bağımsız düşünerek izleyin.” yorumları da tuzu biberi olmuştu. Ve bu da görünüşe bakılırsa ABC için olumsuz yönde bir gelişme…

Ama Variety’nin yaptığı bir habere göre beşinci günün şafağında yetişen Gandalf gibi imdadımıza Disney yetişmiş! Disney’in dizinin iptal edilmesini istemediğini ve bunun için de uğraştığı söyleniyor. Bu olası iptal haberi için şu an kesin bir dayanak belirtilmedi ya da basına bir bilgi sızdırılmadı ama izleyicilerin yorumuna göre dizi her ne kadar reytinglerini arttırmış olsa da ortalamada çok iyi bir tablo çizmiyor.

Bazıları bu hamleyi; çok da iyi gitmeyen bu dizinin feda edilip yerine reytingleri patlatacak çok daha iyi bir Marvel yapımının getirilmeye çalışılması olarak düşünüyor. Biz de henüz detayları bilmiyoruz, şu an yapabileceğimiz tek şey arkamıza yaslanıp yeni sezonu izlemek ve Disney ile ABC’nin en doğru kararı vereceğini ummak.

Yeni bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz, takipte kalın :)

İlginizi Çekebilir  Shadow and Bone Dizisinden İlk Fotoğraflar Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu