Dizi Haberleri

Agents of S.H.I.E.L.D. Dizisi Geliyor!

agents-of-shield-banner

Birbiri ardına yaptığımız Marvel film haberlerine bir yenisini daha ekliyoruz ama bu sefer film değil, çizgi film hiç değil. Bir dizi!

Yine Comic-Con ve yine yeni bir haber! Çizgi roman severlerin çok yakından tanıdığı ve filmlerde de sıkça karşımıza çıkan gizli istihbarat örgütü S.H.I.E.L.D.’ın dizisi 2013 sonbaharında ekranlara gelecek!

Agents of S.H.I.E.L.D. ismiyle çıkacak dizide örgütün türlü türlü olayları çözmesini, suç şebekelerini ve terör örgütlerini yok etmelerini izleyeceğiz. Ekibin başında Avengers filminde yüreğimizi ağzımıza getiren Phil Coulson karakteri olacak. S.H.I.E.L.D.’ın başındaki isim olan Albay Nick Fury ise dizinin ilk sezon oyuncu kadrosunda gözükmüyor ancak konuk oyuncu olarak ara ara gözükeceğini biliyoruz. Ve yine Avengers filminden tanıdığımız ama asıl olarak çizgi romanlarda bir anda öne çıkan ve çoğu kişinin “pek” hoşlanmadığı Maria Hills karakteri de ekipte mevcut.

Agents-of-SHIELD-PosterDizinin yapımcıları arasında ise başarılı isim olan ve gene Marvel’s the Avengers filmini yöneten Joss Whedon bulunuyor. Aynı zamanda dizinin yönetmek koltuğunda da oturuyor. Joss Whedon’un kardeşi Jed Whedon’da dizinin yapımcı ve yardımcı yönetmen olarak yer alıyor

Dizinin ilk birkaç bölümünün senaryolarını ise kimsenin karşı çıkamayacağı, çizgi roman dünyasının EN BAŞARILI iki ismi yazıyor; Stan Lee ve Jack Kirby.

Joss Whedon diziyle ilgili olarak: “Agents of S.H.I.E.L.D. hem geçmiş olayları hem de gelecekte olacaklara bir hazırlık niteliğinde aslında. Diğer yaptığımız filmlerin arasında bağlayıcı bir görev görüyor. Marvel dünyasında sadece süper güçlü kahramanların ve kötülerin var olduğu algısını yıkmak içinde bu diziyi yapıyoruz. Hiçbir gücü olmayan ama o dünyada yaşayan insanlar da var. Agents of S.H.I.E.L.D. bizlere bunu gösterecek.

S.H.I.E.L.D hakkında biraz bilgi vermek gerekirse; filmlerden de öğrendiğimiz üzere örgütün ismi bir kısaltma. Açık hali ise Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division. Örgütün ismi iki kere değişmiştir. Bu son hali ise sadece Marvel’ın yaptığı filmlerde kullanılmıştır. Orijinal ismi Strategic Hazard Intervention Espionage Logistics Directorate. Nick Fury tarafından kurulmasa da onun tarafından yönetilen bu örgüt, Fury’nin yönetimiyle Dünya’nın en büyük organizasyonu haline gelmiştir. Ana üssü New York’ta olsa da ve çoğunlukla Amerika ile uğraşsa da asıl olarak Birleşmiş Milletler adına çalışan bir örgüttür. En büyük düşmanları ise HYDRA isimli örgüttür (Captain America filminde Red Skull’ın örgütüdür) Dizilerde karşımıza çıkması çok muhtemel gözüküyor çünkü Joss Whedon’ın açıklamalarına göre dizi şu anda bizi, büyük oranda Captain America 2: Winter Soldier filmine hazırlıyor.

Çok değil, 24 Eylül’de çıkması muhtemel diziyi büyük bir heyecanla beklemekteyiz. Dizinin trailerını aşağıdan izleyebilirsiniz. Yeni haberlerimiz için takipte kalın. Bol FRP’li günler!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.