Dizi Haberleri

10 Yıllık Doctor Who Macerası!

doctor-who-on-yil-video-banner

Doctor Who, 2005 yılında yenilenmiş yüzüyle izleyici karşısına çıkmıştı. Şaka gibi gelecek ama yenilenmiş Doctor Who, yayınlanmaya başlayalı 10 yıl oldu.

BBC bile Doctor Who’nun tutmayacağını düşündüğü için ilk sezona çok fazla yatırım yapmamıştı. Hatırlarsanız Christopher Ecclestone’un canlandırdığı 9. Doctor’un maceraları sadece Dünya gezegeninde geçmişti. İlk sezonunun tutmasıyla birlikte, Doctor Who evreninin uzak köşesindeki gezegenlere bile görmüştük.

Şimdi geriye dönüp yenilenmiş serinin ilk bölümlerini izlediğimde içimde hafif bir burukluk oluyor. Daha karanlık ve korkutucu bir evren ile karşı karşıyayız. Doctor’un geçmişine dair çok az bilgi kırıntısı var. Sezonlar ilerledikçe dizinin biraz daha çocuksu bir yapıya geçiş yaptığını kimse inkar edemez sanırım.

Öte yandan her sezon izleyicilerin kalbinde yer edinmiş 1-2 bölüm çıkıyor. Bazen tüm sezona yayılacak bir olayın başlangıcı, bazen de finali oluyor. Görsel efekt uzmanı ve YouTube kanal sahibi John Smith tarafından hazırlanan bir video ile Doctor Who’nun geçtiğimiz 10 yılındaki önemli diyaloglarına, sahnelerine bir kez daha bakabileceksiniz.

Sadece karelerden ve fondaki diyaloglardan oluşmasına rağmen, olayları hatırladığınızda sizin de tüylerinizin diken diken olabilir.

İlginizi Çekebilir  Supernatural Dizisi Türkiye'ye Mi Uyarlanıyor - Doğaüstü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu