Haberler

Disney+ Ortak Hesap Kullanımına İzin Vermeyebilir

Disney’in kendi online yayın platformu Disney+ içerisinde birden fazla hesap kullanmak ya da ortak hesap açmak gibi durumlar olmayabilir.

Önümüzdeki kasım ayı itibariyle K.Amerika’da kullanıcılarla buluşacak olan Disney+, peyderpey diğer kıtalara da yolculuğuna başlayacak. Henüz sistemin kullanımları hakkında yeterli bilgiye sahip değiliz. Fakat yavaş yavaş yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

ESPN+ ve Hulu gibi mecraları da kapsayacak Disney+ için bir hesap koruma algoritması tasarlanıyor. Bunun için ABD’nin en büyük ikinci kablolu yayın servisini sunan Charter Communications ile birlikte çalışıyorlar. Bu medya devi ile ortaklaşa yayınladıkları bir bildire şu bilgiler yer alıyor:

Disney ve Charter, korsan kullanımın azaltılması konusunda birlikte hareket etmeyi kabul etmiştir. İki şirket, yetkisiz erişim ve şifre paylaşımı gibi konuları ele almak için çalışma prensiplerini ve tekniklerini geliştirmek için ortak hareket edecekler.

Bu açıklama genel olarak korsan kullanımına karşı yapılacak önlemleri konu ediniyor. Fakat açıklama içerisinde yer alan şifre paylaşımı ve sonrasında yapılan hesap koruma yöntemleriyle alakalı açıklamalar, kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.

Elbette bir kullanıcı olarak hesap koruması sunması benim için önemli. Fakat birden fazla kullanıcının aynı anda oturum açmamasına yönelik bir düzenleme gelecekse, bu da hesap paylaşımı durumunu ortadan kaldırıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.