Haberler

Dark Sun Evreni Yeniden Oyuncularla Buluşabilir

Çöllerle kaplı, kavurucu fakat karanlık bir güneşin tepeden canlıları pişirdiği Athas kıtasının sıcak atmosferini oyuncular yeniden yaşayabilirler. Dark Sun, yeniden Dungeons and Dragons evrenleri arasında yerini alabilir.

Geçtiğimiz günlerde Dragonlance (Ejderha Mızrağı) evreninin de yeniden oyun dünyaları arasında yerini alabileceğine dair konuşmalar geçmişti. Şimdi de Wizard of the Coast, Dark Sun’ın dönebileceğine dair şifreli mesajlar veriyor. Bir süre önce Wizards of the Coast’un Ar-Ge Müdürü olan Mike Mearls, bir panelde Dark Sun sinyalleri verdi.

Panelde, Psionic Mystic karakterinin yeniden Dungeons and Dragons sınıfları arasında yer alabileceği sorusu üzerine Mike Mearls, “Biz Dark Sun’ı yapana kadar bu sınıfa ihtiyaç yok,” cevabını verdi.

Sözlerine, şu anda yeni bir ürün veya evreni açıklayamayacağını çünkü tüm evrenlerin birbirine bağlı bir Multiverse‘ün parçası olduğu ile devam eden Mike Mearls, yine de uzun bir aranın ardından Dark Sun kelimesini kullanmasıyla dikkat çekti.

Dark Sun, 1990’lı yıllarda oyun dünyasına girmiş ve zorlu şartlarıyla oyunculara post-apokaliptik bir çöl sunan Athas dünyasını bizlere sunmuştu. Dark Sun daha sonra D&D 4E ile kısa bir dönüş yapmış ancak başarılı olamamıştı. Bakalım bu sefer Dark Sun evreni tam bir geri dönüş sağlayabilecek mi?

Dark Sun Nedir?

İlginizi Çekebilir  FRP Oyunlarınız İçin Masaüstünde Dijital Harita

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu