Çizgi Roman Haberleri

Yeni Unutulmuş Diyarlar Çizgi Romanları Geliyor

forgotten-realms-comic-book-ed-greenwood-haber

Sıkı durun Unutulmuş Diyarlar’ın (Forgotten Realms) yeni çizgi romanları geliyor !

Rol Yapma oyunları ile ilgilenenlerin bir noktada mutlaka ilgilendiği Forgotten Realms – Unutulmuş Diyarlar serisi, en bilindik, en çok sevilen diyarlardan birisidir. Ed Greenwood’un çocukluğunda yazıp çizmeye başladığı, daha sonrasında bize büyücü Elminster’ı tanıştıran ve R.A Salvatore’un unutulmaz kara elf Drizzt Do’Irden’i tanıştırdığı diyar yeni bir çizgi roman ile geliyor.

İlgili Makaleler

Star Trek, Transformers, Ghostbusters, Doctor Who, Teenage Mutant Ninja Turtles gibi bilindik ve herkes tarafından bilinen serileri çizgi roman olarak yayımlayan ve 30 Days of Night adlı çalışması ile üne kavuşan IDW Publishing tarafından yayınlanacak çizgi roman serisinin başında elbette Ed Greenwood bulunuyor.

dnd-forgotten-realms-comic-book-1Marvel’dan Sal Buscema ve DC Comics’ten Lee Ferguson ile birlikte çıkaracakları serinin editörü olarak IDW’nin yardımcı Editörü John Barber bulunacak. Dungeons & Dragons: Forgotten Realms 100 Page Spectacular adı altında çıkacak seri hakkında bilgiler ise oldukça birikmiş.

İçerik olarak çeşitli maceraları konu olacak seride ilk olarak Jeff Grubb tarafından yazılmış 4 tane hikayeye tanık olacağız. Ed Greenwood’un söylediğine göre kendi yazdığı 2 kısa Elminster hikayesi de bizlerle olacak. Editör John ve Ed’in ortak kararına göre bilindik Forgotten Realms maceraları yerine, arka planda kalmış merak edilen hikayeleri bizlerle paylaşacaklar.

Şu an güncel olarak yayımlanan DnD: Forgotten Realms çizgi romanını da yazan Ed Greenwood, IDW ile ortak çalışmasının ürünü olan bu eseri 5 sayı olarak düşündüklerini belirtiyor. Mistik bir hikayeye yedirilmiş, içerisinde bolca kavga-dövüş barındıran bir koşturmaca olarak hazırlanan seri belirli ana karakterler üzerinde döneceğe benziyor.

“Kahramanlarımız, okuyucuların karşısına kahraman olmuş biçimde çıkmayacaklar. Daha işin başında olan ve gelecek vaad eden karakterler. İlk maceralarına, ilk önemli kararlarına, ilk adımlarına tanıklık edeceğiz. Eski FR takipçilerini sevindirecek oturmuş karaktere sahip kişilerden çok neredeyse ergenlikten yeni çıkmış yeni kahramanları okuyor olacağız. Randral Daunter ve Torn Telmantle adında Waterdeep’in liman bölgesi Dock Ward’da yaşayan iki karakterimiz var. Şehrin bu oldukça keşmekeş içerisinde olan bölgesinde bir çok berbat durum içerisinde kalıp, hayatlarına yön verecek durumlarla karşılaşacaklar. Bir süre sonra Lady Talandra Roaringhorn adında kendine oldukça güvenen, zengin ve politik yönden güçlü bir karakterin gruba katılmasıyla macera başlayacak ve hız alacak,” diyor Ed Greenwood.

dnd-forgotten-realms-comic-book-2Waterdeep, Ed Greenwood’un kendi tasarladığı şehirlerden biri. Seriyi yakından takip edenler için oldukça tanıdık. Bilmeyenler için açıklama yapmak gerekirse Waterdeep, Forgotten Realms diyarında yani Faerûn kıtasının batı yakasında bulunan bir sahil şehri. City of Splendors – İhtişam Şehri olarak bilinen Waterdeep, bir çok ırkın buluşup ticaret yaptığı her saati canlı bir yer.

Her taşını kendi koyduğu Waterdeep’te başlayacak bu macera için oldukça ümitli konuşan Greenwood, zaman zaman karakterlerin fobilerini ortaya çıkardığı, karanlık bir atmosfere dönüşebilecek okurların beğeneceği bir yapıt ortaya sunacağını söylüyor. Çocukluğunun hayalini gerçekleştirdiğini belirten yazar, kendi diyarının böylesine bir ilerleme kaydettiğini gördüğü için oldukça mutlu. Daha işin başında olduğunu ve diyarda bir çok kahramanın bulunduğunu söylemesi, bizi daha bir çok maceraya katılacağımızın habericisi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.