Çizgi Roman Haberleri

Sümeyye Kesgin’in Kaleminden Çıkan Voyagis, Image Comics’te Yayımlanıyor

2015’ten beri Image Comics‘te çizerlik yapan Sümeyye Kesgin‘in yeni çizgi roman serisi Voyagis Kasım’da çıkıyor. Kesgin, Image Comics’te ilk kez kendi yazdığı bir hikayenin çizerliğini yapacak.

Kesgin’in Image Comics’te kendi yazıp çizdiği bir hikayeyi yayınlatacak olması bizi gururlandırıyor. Ancak yazarı Türk olsa da seri tabii ki İngilizce olarak raflara gelecek.

Presstij ve Paralel Evren gibi İngilizce fasikül satışı yapan mağazalardan serinin fiziksel kopyalarını sipariş etmek mümkün. Dolayısıyla Voyagis’i okuyarak Kesgin’e destek olmak isterseniz onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Voyagis 5 sayıdan oluşacak bir bilimkurgu hikayesi. Sen adında genç bir uzaylının hikayesini anlatacak. Sen, zorba bir hükümdarın yönettiği ve ölmek üzere olan bir gezegende yaşıyor. Bu gezegen, gezgin bir karadelik tarafından geri döndürülemez şekilde tahrip edilmiş. Dolayısıyla Sen, Voyager prob’larından birini bulduğunda bunun hem kurtuluşu hem de kendi macerasının ilk adımı olacağını biliyor.

Uzayın uzak köşelerinin kendisinin ilgisini daima çektiğini söyleyen Kesgin yalnızlığı, delüzyonları ve daha iyi bir geleceği umut eden bir karakterin bilinmeze attığı adımları fantastik bir macerada buluşturuyor.

Çizgi romandan yayınladığı örnek sayfaları aşağıdan inceleyebilirsiniz:

Voyagis’in ilk sayısı 16 Kasım’da çıkacak. İkincisi de 21 Aralık’ta raflarda olacak.

Kesgin’in yurtdışı macerası 2014’te başlamıştı. Image Comics’te çizdiği Elsewhere serisini de Sırtlan Kitap sayesinde Türkçe okuma şansımız oldu. Dolayısıyla Voyagis’i de belki bir gün Türkçe okuyabiliriz. Ama bu yakın zamanda mümkün olmayacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.