Çizgi Roman Haberleri

Vikings Dizisi Çizgi Roman Olarak da Karşımıza Çıkacak

vikings-banner

Michael Hirst’ün “Vikings” dizisinin Şubat ayında başlayacak dördüncü sezonu öncesinde, dizinin hayranlarını heyecanlandıracak bir haber geldi.

Titan Comics, History Channel yapımı dizinin çizgi roman serisini yayınlamaya başlıyor.

“Doctor Who: Who-ology” ve seriden uyarladığı radyo oyunlarıyla tanınan Cavan Scott’ın yazdığı, özellikle “DC Comics’in Robin ve Catwoman” serilerinde karşımıza çıkan Staz Johnson’ın çizdiği “Vikings” çizgi romanı, dizide Travis Fimmel tarafından canlandırılan Ragnar Lothbrok karakterine odaklanıyor. Lothbrok’un yeni zaferleri ve mücadelelerini göreceğimiz çizgi roman serisinin ilk kitabı olacak “God Head“in kapak tasarımı da paylaşıldı.

vikings-cizgi-roman-god-head

Cavan Scott, “Vikings “çizgi romanıyla ilgili yaptığı açıklamada çocukluğundan beri Viking hikayelerine büyük bir tutkusu olduğunu ve böyle bir şansı yakaladığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Dizinin ilk üç sezonunu heyecanla takip ettiğini belirten Scott, “Vikings” karakterlerini çizgi roman alemine taşımak için sabırsızlandığını sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir  Superman ve Dr. Manhattan Kapışması Çok Yakında Gerçekleşecek

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aslında haberi ilk okuduğumda heyecanlandım ama daha sonra bu heyecanım söndü. Zira çizgiromandan ziyade Vikings’in roman serisi olarak basılmasını daha çok isterdim. Çünkü Vikings’in atmosferini, karakterlerin yaşamlarını, düşüncelerini (bazı kısımlarda 1. bazen 2. ya da 3. ağızla verilerek daha samimi bir bağlantı oluşturulabilir karakter ile okuyucu arasında) kısacası Vikings’i Vikings yapan her unsurun romanda çizgiromandan ziyade daha güzel, açıklayıcı, detaylı ve doyurucu verilebileceğini düşündüğümden bu gelişme hoşuma gitmedi. Mm, hayır onaylamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu