Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri » The Nightmare Before Christmas Manga Olarak Devam Edecek

The Nightmare Before Christmas Manga Olarak Devam Edecek

1993 yılında sinemalarda gösterilen ve ilk bakışta çocuklara yönelik gibi görünse de aslında yetişkinlere hitap eden The Nightmare Before Christmas‘ın devamı geliyor; ancak bu sefer manga olarak.

Tim Burton’ın projesi olan ve Henry Selick tarafından yönetilen, dünyanın ilk uzun metrajlı stop-motion animasyon filmi olmasıyla da öneme sahip olan The Nightmare Before Christmas, bizi Halloween Town ile tanıştırmıştı. Tabii bir de kahramanımız Jack Skellington’ın Zero adındaki köpeği ile de tanışmıştık.

2018 yılında piyasaya çıkacak olan manga, Nightmare Before Christmas: Zero’s Journey adını taşıyacak. Manga, 2016 yılında Tokyopop tarafından yayınlanan The Nightmare Before Christmas mangasının devamı niteliğinde olacak.

The Nightmare Before Christmas manga

Nightmare Before Christmas: Zero’s Journey mangası, Christmas Town‘da (Noel Kasabası) kaybolan Zero’yu arayan Jack Skellington’ın hikayesini anlatacak. Kısacası Jack, Christmas Town’a geri dönecek.

Neden manga diye hayıflanmayın, kaldı ki The Nightmare Before Christmas, bundan 12 yıl önce de manga olarak yayınlanmıştı ve iyi satış sayılarına da ulaşmıştı. Bununla birlikte 1993 yılında yayınlanan animasyon, yayınlandığı dönemde çok az kişi tarafından biliniyordu ancak gün geçtikçe popülaritesi arttı. Bakarsınız bu yükseliş yeni filmleri de beraberinde getirir.