AYBABTUÇizgi Roman Haberleri

Sandman Universe ile Yeni Sandman Çizgi Romanları Geliyor

Bir çizgi roman efsanesi olan Sandman, yeni ve daha derin hikayelerle çizgi roman dünyasına dönüyor. Fantastik edebiyatın dahilerinden Neil Gaiman, Sandman Universe‘ün yeni çizgi roman serisini duyurdu.

Neil Gaiman, 30 yıl önce DC Comics için The Sandman’i piyasaya sürmüştü. The Sandman serisi 8 yıl sürdü ve çağın belirleyici kitaplarından biri haline geldi. Watchmen’den bir kaç yıl sonra, DC’nin Vertigo markasının önemli serilerinden olan The Sandman, çizgi roman kitaplarının edebiyet olarak ciddiye alınabileceğini kanıtladı: A Midnight Summer’s Dream sayısı The World Fantasy Award (Dünya Fantazi Ödülü) kazanan ilk çizgi roman oldu.

YouTube player

Gaiman, yıllar boyunca belli aralıklarla The Sandman’in dünyasına dönüş yaptı: 2003 basımı The Sandman: Endless Nights ve 2013 çıkışlı mini seri The Sandman: Overture eserlerinde olduğu gibi… Hatta Dream karakterleri DC Comics’te zaman zaman kendinlerini gösterdi.

30. Yılda Gaiman’dan Yeni Seri

Sevilen serinin 30. yılında Neil Gaiman, The Dream‘e büyük bir dönüş yapacağını açıkladı. Entertainment Weekly’nin haberine göre; DC Comics, Sandman Universe adında 4 yeni çizgi roman serisi çıkaracak. Gaiman’ın denetiminden geçecek kitaplar yeni bir yaratıcı ekip tarafından hazırlanacak. Yeni ekip The Sandman’in hikaye ve temasını takip ederken yeni karakter ve konseptleri de ekleyecekler.

Özel sayı Ağustos’ta Çıkacak

The Sandman fanlarını heyecanlandıran proje, Dream diyarında neler yaşandığını anlatan The Sandman Universe özel sayısı ile bu Ağustos’ta başlayacak. The Sandman Universe #1, her ne kadar Gaiman tarafından planlansa da Nalo Hopkinson, Kat Howard, Si Spurrier ve Dan Watter tarafından yazılacak. Çizimlerini Bilquis Everly‘nin yapacağı ilk sayının kapak tasarımı Jae Lee‘ye emanet.

Özel sayının konusuna gelecel olursak: En çarpıcı gerçek, uyanış ile birlikte rüyanın artık kaybolduğu ve kaosun sona erdiğidir. Bir diğer önemli gelişme ise dünyalar arasında bir çatlağın açılmasıdır. Dream’in resmi kütüphaneci Lucien hâlâ hayal olarak görülmüş ve yazılmamış olan tüm kitaplardan sorumludur, ancak şimdi bu kitaplardan biri uyanık dünyada bir grup çocuk tarafından keşfedilmek üzeredir. Cain’in House of Mystery ve Abel’ın House of Secret kitaplarının yanısıra Dreaming’in önemli bir yeni yeri vardır: House of Whispers. Bu arada, Lucifer bir kez daha düşer ancak şimdi kendi tasarladığı cehennemindedir. Ve Londra’da Timothy Hunter adlı genç bir çocuk, dünyanın en büyük sihirbazı olma hayalleri ile en kötü adamı olma kabusları arasında gidip gelmektedir.

Dört Kitap, Dört Yazar

Dört yazarın her biri dört seri üzerine ayrı ayrı yoğunlaşacak. Nalo Hopkinson, House of Whispers‘ı yazacak ve Voodoo tanrısı Erzulie’nin Dreaming’e nasıl ulaştığını keşfedecek. Bunun komada bulunan Latoya adlı bir kadınla ilgisi vardır. Latoya kız arkadaşı ve kız kardeşlerinin kullandığı Book of Whisper ile komadan çıkar ancak acı çekmektedir çünkü Cotard’ın Delusion inancına göre kendisi zaten ölüdür ve inancı, Dream’de açılan boşluğun koruyucuları olmaya katalize edilen diğerlerine aktarılmıştır.

Books of Magic‘i yazacak olan Kat Howard, Gaiman’ın 1990 baskılı aynı adı taşıyan mini serisini takip edecek ve Timothy Hunter’ın iki güçlü kader arasında kaldığı büyülü eğitimini keşfedecek.

Si Spurrier, Sandman’in yardımcı karakterleri Kütüphaneci Lucien ve Kuzgun Matthew’u takip eden The Dreaming‘i yazacak.

Dan Watters ise hiç kimsenin ayrılamadığı sakin kasabada küçük bir evde sıkışıp kalan, kör ve yoksul şeytanın bulunduğu Lucifer‘i yazacak. Kitapların çizimlerini yapacak isim ise henüz açıklanmadı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Humble Bundle'dan Dungeons and Dragons Çizgi Romanları Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.