Çizgi Roman Haberleri

Saga #55 Ocak 2022’de Geliyor, Seri Nihayet Devam Edecek

Brian K. Vaughan‘ın yazdığı, Fiona Staples‘ın görselleştirdiği Saga birçok övgü ve prestijli ödülün ardından 2018’de Vaughan’ın yoğunluğundan ötürü yarım kalmıştı. Seri Image Comics‘in 30. yıl dönümünde Saga #55 ile devam edecek.

Üstelik 55. sayı diğer sayıların iki katı içerikle gelecek. Normalde Saga sayıları 22 sayfalık hikayelerden oluşuyordu. 55. sayı ise 44 sayfa olacak. Bu sayı ile Saga hikayesinin ikinci yarısını öğrenmeye başlayacağız. İkinci kısımda anlatılacak yeni hikaye örgüsü de 54 sayı sürecek. Farklı bir hikaye örgüsü dinleyecek olsak da karakterlerimiz aynı olacak.

Saga #55

Hikaye anlatıcımız Hazel yine kapakta. Fakat bu kez yanındaki yetişkinler tanıdık değil. Onların kim olduğunu 26 Ocak 2022‘de, sayı yayınlandığında öğreneceğiz.

Saga 2012’de yayınlanmaya başladığı günden itibaren okurların ilgisini çekmişti. Landfall gezegeni ordusu, düşmanları Wreath gezegeninden “suçluları” yakalayıp hapse atmıştı. Marko bu suçlulardan biri olarak hücrede olmaya alışmaya çalışıyordu. Alana da Marko ve diğerlerinin gardiyanlığını yapıyordu.

Fakat zamanla Alana’nın okuduğu romanlar ile Marko’nunkiler arasındaki benzerlik ikiliyi önce arkadaş sonra da sevgili yaptı. Irkların birbiriyle iyi ilişkiler kurması kesinlikle yasaktı ve cezası ölümdü. Oysa ikili yalnızca arkadaş ve sevgili olmakla yetinmemiş, bir de çocuk yapmışlardı. İki ırkın karışımından doğacak bu hilkat garibesinin kellesine konulan ödül tüm evrenin en tehlikeli isimlerini çiftimizin peşine düşürmüştü.

Marko: Unutma, öldürmek yok. Alana: Evet evet, söz veremiyorum.

Saga 2013-2017 yıllarında (2016 hariç) her yıl En İyi Devam Eden Seri ve En İyi Yazar Eisner Ödülleri‘ni kazanmayı başardı. En İyi Garfik Hikaye Hugo Ödülü‘nü de 2016 hariç 2013-2018 yıllarının tamamında kazandı. 2016 yılında ödülü Sandman kazanmıştı.

Image Comics çoğu serisinde yaptığı gibi bu serinin de ilk sayısını ücretsiz erişime açtı. İlk sayıyı orijinal dilinde buradan inceleyebilirsiniz. Türkçe okumayı dilerseniz Saga çizgi romanlarını dilimize Marmara Çizgi kazandırıyor. Seriye dair daha fazla şey öğrenmek için 2018’de yazdığımız Saga’ya Neden Başlamalısınız yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Batman'in Çocuğu Ortaya Çıktı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.