Çizgi Roman Haberleri

Orijinal Vampir Carmilla’nın Hikayesi Grafik Romanda Anlatılacak

Dark Horse ve Berger Books, adı sanı unutulan ilk vampir Carmilla‘yı The First Vampire grafik romanıyla geri getirecek.

Twilight, Nosferatu ve Dracula‘dan önce Carmilla vardı yani varmış! Ve Dark Horse ile Berger Books, Bram Stokers‘ın ünlü Dracula‘sına dahi ilham olduğu söylenen Carmilla‘yı bir grafik roman serisiyle okurların önüne getirmeye hazırlanıyor.

Carmilla: The First Vampire adı verilen grafik roman Amy Chu tarafından yazıldı ve Soo Lee‘nin çizimlerinden oluştu. Grafik roman; Carmilla‘yı HIV/AIDS salgınının zirve yaptığı 1996 yılına taşıyor. LGBTQ+ kadınları öldürülmeye başlar ve idealist Çin kökenli Amerikalı bir sosyal hizmetler uzmanı dedektifliğe soyunur. Araştırması onu Carmilla‘nın Manhattan‘daki Çin bölgesindeki gizemli gece kulübüne götürü. Carmilla‘nın bir sonraki kurbanı Violet‘a aşık olan dedektif, kendini bir korku hikayesinin içinde bulmakla kalmaz, gerçek kimliği ve karanlık geçmişi hakkındaki sorularla da yüzleşmesi gerekir.

Serinin yazarı Amy Chu, “Herkez Dracula’yı biliyor ama çok azımız, kurbanı olarak seçtiği kadınlarla aşk yaşayan vampir Carmilla’nın farkında. 90’lar New York’undan bir hikayeyi anlatmak bana kültürel kimlik, cinsiyetçilik, homofobi ve ırkçılık gibi remalarda araştırm yapma imkanı verdi. Bugüne yazdığım en karanlık ve olgun hikay oldu.” açıklamasını yaptı.

İrlandalı yazar Sheridan Le Fanu tarafından 1872 yılında yazılan gotik korku romanı Carmilla‘dan uyarlanan ve ön siparişe açılan Carmilla: The First Vampire‘ın ilk sayısı 11 Ocak 2023‘te çıkacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.