Çizgi Roman Haberleri

Olağanüstü Beyefendiler Cemiyeti’nin Serüvenleri Başlıyor

From Hell‘in yazarı Alan Moore ile Marshal Law‘un illüstratörü Kevin O’Neill ikilisinin imza attığı Olağanüstü Beyefendiler Cemiyeti adlı çizgi serinin ilk cildi Yapı Kredi Yayınları‘ndan çıktı.

2003 yılında yönetmen Stephen Norrington tarafından beyaz perdeye de uyarlanan ve başrolünde Sean Connory’yi izlediğimiz fantastik filmin muhteşem hikayesi artık Türkçe olarak da raflarda.

Londra, 1898. Victoria Devri sona ererken yirminci yüzyıl yaklaşıyor. Yaşanan büyük değişikliklerin yanında bir durgunluk çağı bu. Bir iffet düzeninin yanında bayağı bir karmaşanın hüküm sürdüğü bir çağ. Kahramanlara ihtiyaç duyan bir devir bu.

Allan Quatermain, Kaptan Nemo, Hawley Griffin, Dr. Henry Jekyll, Bay Edward Hyde ve Mina Murray işte o kahramanlar. Beraber, Olağanüstü Beyefendiler Cemiyeti’ni teşkil ediyorlar.

Esrarengiz “M”nin emri altındaki gizemli Campion Bond tarafından işe alınan bu altı maceracı, yardıma muhtaç imparatorlukları tarafından biraz da zorla hizmete alınıyor. Karşılarındaysa alçak Doktor’un dünyaya hâkim olmak için yaptığı rezil planı var. Ama işler tam olarak göründüğü gibi değil; gizli ve hücresel başka etmenler de işin içinde. Böylece, sıradışı bir hikâye doğuyor.

Altı ünlü kahramanın ilk serüvenini aktaran 192 sayfalık eser, N. Can Kantarcı tarafından Türkçe‘ye çevrildi.

Keyifle okuyun.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fötr Şapkalı ve Pardösülü Rorschach, DC Comics'in Yeni Çizgi Roman Serisi ile Aramıza Dönüyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.