Çizgi Roman Haberleri

Marvel’ın Gay Evliliğine Tepki!

marvel-characters-banner

Sizlere daha önce “Marvel Evreninde Bir İlk” başlıklı haberimizde durumdan bahsetmiştik. One Million Moms (Bir Milyon Anne) adında bir grup, çizgi romanlardaki homoseksüel ögelere savaş açtı.

Amerikan Aile Birliği’nin desteklediği muhafazakar Hıristiyan topluluklar, merkezinde X-Men, Batman, Green Lantern (Yeşil Fener) ve Wonder Woman’ın bulunduğu karakterler hakkındaki bir takım spekülasyonlar yüzünden DC Comics şirketiyle karşı karşıya geldi.

Yazar Marjorie Liu, Rolling Stone’a verdiği röportajda “Burada kendi hayatlarını yaşamaya çalışan iki insan var. Biri mutant ve gay, diğeri siyah ve gay. Kendi yollarında güçlenerek ilerliyorlar. Kimin ne dediği önemli değil, onların çizgi roman kahramanı oluşu da önemli değil. Buradaki mesaj: siz de aynısını yapabilirsiniz!” dedi.

x-men-escinsel-cizgi-roman

One Million Moms üyesi anneler buna bütünüyle karşı çıkıyorlar ve “Çocuklar çizgi roman kahramanı olmak istiyor. Mimiklerini, hareketlerini taklit ediyor ve hatta onlar gibi giyiniyorlar. Bir erkek çocuğunun ‘Ben de X-Men gibi bir erkek arkadaş ya da eş istiyorum,’ dediğini düşünebiliyor musunuz? Bu çok ayıp. Neden yetişkin bir gay’in çizgi roman kahramanlarını rol model almasına ihtiyacı olsun ki. Onlar aslında gay karakterlerle genç beyinlerin içine sızmak istiyorlar. Hıristiyanlar olarak bu beyin yıkayıcılarına izin vermeyeceğiz, homoseksüelliğin günah olduğunu biliyoruz!” diyorlar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.