Çizgi Roman Haberleri

Marvel’ın Geleceğini Değiştiren Joan Lee Hayatını Kaybetti

Marvel‘ın ünlü karakterlerinin yaratıcısı Stan Lee‘nin eşi Joan Lee bu haftanın başında hastaneye kaldırıldı ve 93 yaşında hayata gözlerini yumdu. Joan Lee’nin ölüm haberini alan Marvel Entertainment ve Kevin Smith, Joan’a saygılarını gösteren ve aileye baş sağlığı dileyen bir mesaj paylaştı.

Marvel Comics‘in bugünlere gelebilmesinde Joan Lee’nin çok büyük bir rolü vardı. 1961 yılında kariyerinin ve çizgi roman endüstrisinin yönünü beğenmeyen Stan Lee, çizgi roman sektörünü bırakmayı düşündü. Joan Lee’nin “Neden gurur duyduğunuz bir çizgi roman yazmıyorsunuz?” demesi üzerine Marvel Comics, DC’nin Justice League ile rekabet edebilecek bir takım oluşturmaya karar verdi ve Fantastic Four ortaya çıktı.

Kevin Smith, Joan Lee’nin Marvel’ın bugünkü övgüleri almasında büyük bir rolü olduğunu dile getirerek “Bize kahramanlık öyküleri anlattı. Joan, Stan’in süper kahramanıydı ve onsuz asla bu zamanlara gelemezdik. Her büyük adamın arkasında harika bir kadın olduğunu söylüyorlar. O harika kadın Stan’in arkasında değil daima yanında duruyordu. Joan ve Stan 70 yıldır birbirlerinin en iyi arkadaşıydı. Kalbim Stan ve kızları JC ve şimdiye kadar Joan ile tanışan herkesin yanında. Teşekkürler Marvel Muse. Seni özleyeceğim, Madam Web.” dedi.

Marvel da Joan Lee’nin kaybı için bir mesaj yayınladı.

Dualarımızı ve iyi dileklerimizi Stan Lee ve JC’ye iletiyoruz. Joan Lee’nin kaybından dolayı çok üzgünüz. Bugün Marvel ailesinin bir üyesini kaybettik ve bu zor günlerde Lee ailesinin yanındayız.

Joan, Stan Lee ile tanıştığında evliydi fakat birbirlerine duydukları büyük aşk tüm zorlukları aşmalarına yardım etti. Las Vegas’ta eşinden boşanan Joan, aynı gün içinde Stan Lee ile evlenerek yıllarca sürecek birlikteliğin ilk büyük adımını atmış oldu. 69 yılı birlikte geçiren Stan ve Joan Lee, Marvel için her zaman önemli isimler olarak kalacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Venom'u Beyaz Perdede Tom Hardy Canlandıracak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.