AYBABTUÇizgi Roman Haberleri

Marvel “Taze Başlangıç” Serisiyle Köklerine Dönüyor

Geçtiğimiz aylarda Marvel, Marvel Legacy kapsamında emekliye ayrılmış, ölmüş ya da kod adı değiştirerek eski kod adını genç kahramanlara bırakmış karakterlerini tekrar özüne döndürme kararı almıştı. Bu kapsamda sürekli farklı isimlerle ve sayı numaralarıyla yayınlanan çizgi roman serilerine son vererek tüm serileri tekrar eski isimleriyle, kaldığı son sayı numarasından devam ettirerek yayınlamaya başlamıştı.

Aradan daha 1 yıl bile geçmemişken Marvel Baş Editörü CB Cebulski ve Yapım Müdürü Joe Quesada bombayı patlattı, işte karşınızda Fresh Start (Taze Başlangıç)!

YouTube player

Nedir Bu Fresh Start?

Mayıs 2018’de başlaması planlanan bu seriyle ilgili yayınlanan röportaj videosunda “yeni seriler, daha yaratıcı yeni ekipler, yeni bir gaye ve yeni başlangıçlar” olacağı açıklandı. CB Cebulski bunu şu sözlerle ifade ediyor;

“Şunu söyleyebilirim ki bu koridorlarda yürümüş biri olarak, Marvel Comics’in bu yıl katedeceği yolu düşündükçe daha önce hiç olmadığı kadar heyecanlanıyorum. Marvel NOW! etkinliğinden beri Marvel’ın çizgi roman kanalında böyle büyük bir yetenek değişimi yaşamamıştık.”

Yapılan röportajla birlikte yukarıdaki görsel de yayınlandı. Burada en çok dikkat çeken isimler, tekrar eski kostümlerine dönmüş Captain America, Thor, Ant-Man’in yanında Wolverine! 2014 yılında Wolverine’in Ölümü serisiyle öldürülen karakterimizin Marvel Legacy serisi sonunda tekrar döneceğini biliyorduk ama aylarca beklememize rağmen dönmemişti. Şimdi yapılan açıklamaya göre 25 Nisan 2018‘de The Hunt for Wolverine serisiyle karakterimiz tekrar yaşama döndürülecek ve kendisine yaşamı boyunca yakın olan isimler çok büyük bir tehlikeyle yüzleşecek. Seri dört sayı sürecek.

Joe Quesada da Fresh Start’la ilgili açıklamalarda bulundu “Yeni taze fikirler, yeni taze tasarımcılar tamamıyla bu işe odaklanmış durumdalar. Öyle ki daha önce hiç çizgi roman okumadıysanız ya da tam tersi eski serilerin hayranı olup tekrar eski günlere dönmek istiyorsanız, bulunmaz bir fırsatla karşı karşıyasınız.”

Dikkat Çeken Karakterler

Yayınlanan görselle diğer bir dikkat çeken isim Thor! Daha önce yerini ve ismini Jane Foster’a bırakan kahramanımız yıllardır ortada yokken bu görselle birlikte altından bir kol ve altından bir çekiçle tekrar aramıza dönüyor gibi gözüküyor. Ölmüş olan Bruce Banner da dikkat çeken isimler arasında. Aynı şekilde Dişi Hulk da tekrar eski yeşil rengine dönmüş. Dirilen orijinal Jean Grey‘le birlikte başlayan X-Men: Red serisini temsil etmek için de eski klasik kostümüyle Jean Grey de görselimizde gözüküyor, bir diğer X-Men üyesi Gambit de bu görselde. Gambit’in şu an devam etmekte olan “Rogue and Gambit” mini serisi bulunuyor. Ama sanırım Marvel’ın Gambit için daha büyük planları var…

Geçtiğimiz gün de editörlerin bahsettiği “Yeni Seriler”den biri açıklandı. İşte karşınızda, basit, klasik, bilindik, sevgi dolu ve bir o kadar da yıkıcı Avengers #1! Yayınlanan kapak resminde Iron Man, Captain America ve Thor rollerini tekrar Tony Stark, Steve Rogers ve Thor Odinson’ın üstlendiğini görüyoruz. Üçlüye ek olarak Black Panther, She-Hulk, Ghost Rider, Captain Marvel (eski adıyla Ms. Marvel) ve çok ilginç yeni kostümüyle Dr. Strange’i görüyoruz. Strange’in seride kalıcı olmadığı söylendi ama yine de yeni savaşçı kostümünü oldukça beğendik doğrusu.

Ve gördüğünüz gibi seri #1 sayısıyla başladı, yani Marvel Legacy kapsamında başlayan eski çizgi roman sayılarını kullanma fikrinden vazgeçilmişe benziyor. İsabetli de bir karar olmuş çünkü belirli aralıklarla sıfırlanan seriler yeni sayı numaralarıyla hayatına başlarken, Marvel Legacy ile bu uygulamadan vazgeçilmiş ve seriler tekrar “Almighty  Thor #875” gibi absürd sayılarla numaralandırılmıştı. Bu uygulama Fresh Start ile tekrar ortadan kaldırılıyor.

Biz de heyecanla Mayıs 2018‘i bekliyoruz, özellikle Wolverine’in dönüşü bizleri oldukça heyecanlandırıyor. Yeni haberler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz, o zamana kadar takipte kalın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Süper Kahramanların Picasso Yorumu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.