Çizgi Roman Haberleri

Marvel Evreni’nin Bugüne Kadarki En İddialı Serisi Geliyor – The Marvels

Geçtiğimiz günlerde Marvel Comics, Marvel Evreni’nin görüp görebileceği “en iddialı” serisinin duyurusunu yaptı, karşınızda The Marvels.

Dünyaca ünlü çizgi roman yazarı Kurt Busiek tarafından yazılacak olan ve Alex Ross ve Yıldıray Çınar tarafından çizilecek olan The Marvels serisi, Marvel Evreni’nde bugüne kadar gördüğümüz en eskiden en yeniye kadar pek çok karakteri ve geçmiş hikâyelerini kapsayacak. Başta ayrı ayrı hikâyeler anlatılıp tek bir büyük örgüye bağlanacak.

Yıldıray Çınar ile Röportaj

Busiek, “The Marvels serisinin ana fikri, yalnızca geçmişten bugüne Marvel karakterlerini değil, tüm tarihini de aktarabilmek,” açıklamasında bulundu.

Kurt Busiek Stumptown.jpg
Kurt Busiek

Serinin ilk sayısı, 1947 yılı Güneydoğu Asya’sında geçecek. Ayrıca aynı sayıda, Reed Richards’ın Fantastic Four’un ortaya çıkmasına sebep olan uzay yolculuğunu gerçekleştirmeden önceki hâlini, Flash Thompson’ın ordudaki yıllarını, 70’li yılların klasik Thor ve Iron Man karakterlerini göreceğiz. Ayrıca yeni karakterler de göreceğiz, bu karakterler sokak kahramanlarından, kozmik seviyede kahramanlara kadar değişiklik gösterecek.

The Marvels #1 sayısı, bu Mayıs ayında çıkacak. Kapakları Alex Ross çizerken, Yıldıray Çınar ise iç çizimden sorumlu olacak.

İlginizi Çekebilir  Kommiks - Türkiye'de Dijital Çizgi Roman Yayıncılığı Başlıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu