Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri » Marvel Beklenen Açıklamayı Yaptı. Dişi Thor Geliyor!

Marvel Beklenen Açıklamayı Yaptı. Dişi Thor Geliyor!

thor-kadin

Ve Marvel sonunda yapacağını yaptı! Karşınızda yeni Yıldırım Tanrısı Thor!

Marvel Comics, geçtiğimiz günlerde Marvel evreniyle ilgili çok büyük bir haber açıklayacaklarını duyurmuştu. Ve bugün o açıklama geldi. Eski Thor emekli oluyor, yerine yeni bir “dişi” Thor geliyor.

Bu Ekim ayında Marvel Comics, büyük üçlüden (Captain America, Iron Man ve Thor) Thor karakterini yeni baştan yaratıyor. Klasik Thor’umuz artık efsanevi çekici Mjlonir’i kaldıramaz hale gelmiştir çünkü buna değer olduğunu artık gösteremez hale gelmiştir. Biliyorsunuz, Thor’un babası Asgard’ın baş tanrısı Odin, çekici yaptırırken sadece çekice layık olan kişilerin onu kaldırıp Thor’un gücüne sahip olabileceği şartını koymuştur.

thor-kadin-resimKlasik Thor emekliye ayrıladursun, çekici kaldıracak yeni kişi belirlendi bile. Bu sefer Thor ismini taşıyacak kişi dişi bir karakter olacak.

Eh, Marvel okuyanların çoğu bunun yeni bir şey olmadığını bilir. Zira bugüne kadar pek çok dişi Thor vardı. She-Thor, Lady Thor ve Thorita. Ancak bu yeni karakterimiz, Thor’un tam gücüne sahip olmayan eski ve geçici dişi karakterlerden olmayacak. Yeni dişi karakterimiz “Thor” ismini doğrudan taşıyacak, yani yeni Yıldırım Tanrısı olacak.

İlginizi Çekebilir  Jesse Eisenberg, Tekrar Lex Luthor'u Canlandırmak İstiyor

Marvel editörlerinden Wil Moss şunlar söylüyor:

“Thor’un çekicinin üstüne kazınmış yazılar şunu söylüyor: Whosoever holds this hammer, if HE be worthy, shall possess the power of Thor. Yani: Çekici kaldıran kişi buna değer biriyse, Thor’un gücüne sahip olacak. Eh, yazıdaki “he” öznesini artık değiştirmenin zamanı geldi. Yeni Thor, Marvel’ın güçlü kadın karakter geleneğini devam ettirecek, tıpkı Captain Marvel, Storm, Black Widow ve benzerleri gibi. Ve bu yeni Thor eski dişi Thor’lar gibi geçici değil, kalıcı, tek ve gerçek Thor olacak ve bunu hak ediyor!

Serinin yazarı Jason Aaron yeni Thor’u şu sözlerle ifade etti: “Yeni karakterimiz She-Thor, Lady Thor ya da Thorita değil. Bu THOR’un ta kendisi. Marvel evreninin Thor’u! Ama daha önce gördüğümüz hiçbir Thor’a da benzemiyor!”

Thor, Marvel’ın sürekli büyüyen ve gelişen kadın karakter odaklı en son serisi olma özelliği taşıyor. Aynı zamanda Thor, Marvel’ın baş kadın karaktere sahip 8.serisi olacak. Marvel bu şekilde bugüne kadar ana hedef kitlesi olmayan bayan okuyucuların da dikkatini çekmeyi amaçlıyor.

İlginizi Çekebilir  Flaneur Comics'ten İki Yeni Çizgi Roman

Serinin yazarı Jason Aaron’ı biraz tanıtalım. Kendisinin Marvel’ın bünyesinde bulundurduğu en başarılı ilk üç yazardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. X-Men, Hulk, Avengers, Ghost Rider, Punisher, Wolverine ve daha sayamayacağımız nice Marvel serisi yazmasının yanı sıra DC Comics / Vertigo için de onlarca seri yazmıştır. Yeni Thor projesini layıkıyla yerine getireceğinden hiç şüphemiz yok!

Serinin çizeri ise Russel Dauterman. Çizgi roman dünyasında olduğu kadar sinema dünyasında da çok iyi tanınan bir sanatçı kendisi. Başta yüksek hasılat getiren Captain America: The First Avengers, Ejderha Dövmeli Kız gibi filmler olmak üzere pek çok filmin kostüm tasarımlarında imzası bulunmaktadır. En son olarak DC Comics için Nightwing serisini çizmekte ve Mayıs ayında başlamış olan ve X-Men’in ekip lideri Cyclops’u konu alan solo serininde çizerliğini yapmaktadır.

Bizde incelemek üzere serinin çıkmasını dört gözle bekliyoruz. Takipte kalın ;) !