Çizgi Roman Haberleri

M. Kutlukhan Perker İmzalı Büyüklere Masallar Çizgi Romanı Çıktı

buyuklere-masallar-banner

Yurtdışında da çok başarılı işlere imza atan, ülkemizin önemli karikatürist ve çizerlerinden M. Kutlukhan Perker‘in Büyüklere Masallar çizgi romanı raflarda yerini aldı.

Daha önce Kahire (Cairo), Todd: Dünyanın En Çirkin Çocuğu (Todd: The Ugliest Kid on Earth), Air ve Insomnia Cafe gibi birbirinden harika işler yapan M. Kutlukhan Perker şimdi doğrudan Türk okurların karşısına Büyüklere Masallar kitabıyla çıkıyor.

Destek Yayınları’nın alt markası olan Karakarga Yayınları etiketiyle çıkan Büyüklere Masallar çizgi romanının arka kapak yazısını da Ahmet Ümit yazmış.

buyuklere-masallar-kapak“Kısa öyküleri hep sevmişimdir. Kısa fantastik öyküleri daha çok severim. Hele bu kısa öyküler resimli roman olarak yayımlanmışsa bayılırım. Evet, sevgili M. K. Perker, bu kitapta son derece zor bir işi keyifli bir hale getirmiş. On iki karede bize olağanüstü hikâyeler anlatıyor. Hayatın içinden derlenmiş, hayatın sırlarıyla efsunlanmış sıra dışı hikâyeler. Kısa öykünün sırrı, çarpıcılığındadı r. Hikâye sona erdiğinde, şahane bir masal dinlemiş gibi öylece kalırsınız. O öylece kaldığınız anda, bütün hikâyeyi bir kez daha düşünürsünü z, ‘Öyle miydi? Yok yahu aslında yazar-çizer bize şunu demek istemişti’ diye. Perker işte okuruna bunları hissettiriyor, bunları düşündürtüyo r. Evet, Perker, sadece ülkemizde değil dünyadaki en önemli çizgi romancılardan biri.

Onun çizgilerinde sadece mizah, sadece ironi yok, aynı zamanda hem edebiyat, hem de sinema var. Onun kalemi, bizlere hayatın ve sanatın derinliklerinde benzersiz bir yolculuk vaat ediyor.”

– Ahmet Ümit

72 sayfalık rengarenk çizgi roman Karakarga Yayınları’ndan çıktı. Hemen alıp okuyun, harika olmuş.

Teşekkürler M. Kutlukhan Perker!

buyuklere-masallar-imza

İlginizi Çekebilir  Amazon'a Göre 2014 Yılının En Çok Satan 20 Grafik Romanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu