Çizgi Roman Haberleri

Lagari Fanzin’e Bilimkurgu Fankiti Hazırlamak İster Misiniz?

Geçtiğimiz mayıs ayında, düzensiz yayın hayatına başlayan Lagari Fanzin, “gökyüzünde duran ayak izlerini” takip etmeye devam ediyor.

1971 yılında Antares ile başlayan Lagari Fanzin heyecanı Sezar Erkan Ergin, Bülent Akkoç ve Selma Mine gibi birçok bilimkurgu sever tarafından daha da öteye götürüldü. Üçlünün gökyüzüne attıkları birçok adım sonra gelenler için ışık oldu. Bu ışığı çoğaltmanın üstlerine vazife olduğunu düşünen yeni Lagari Fanzin ekibi “Bilimkurgu Fankit Serisi”ne başladı.

İlk sayıda aldıkları güzel dönüşlerden sonra projeye daha bir şevkle sarılan Lagari Fanzin, fanzin tarihinin başlangıç noktasında bilimkurgunun çok önemli bir yere sahip olduğunu göz önüne alarak, bilimkurgu tarihine yeni bir katkıda bulunmak istedi. Lagari Fanzin bünyesinde “Bilimkurgu Fankit Serisi” oluşturmak isteyen ekip, mini-kitap olarak tanımladıkları, fotokopi ile çoğaltılan ve maddi hiçbir kaygısı olmayan fankitlerin ilki olan “Uyan!”ın, Lagari Fanzin’in ikinci sayısından sonra yayınlanacağını duyurdu. Ruhşen Doğan Nar’ın yazdığı uzun öykü “UYAN!”ın kapak ve iç çizimleri Levent Altınkaynak tarafından yapıldı.

Bilimkurgu Fankit serisinin ikinci eseri için ödül almış bir öyküyü çevirip yayınlayacak olan Lagari Fanzin, “Bilimkurgu Fankit Serisi”ne katkı sağlamak ve fankit dosyası oluşturmak isteyen gönüllüler arıyor. Yayın ekibine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  TBD’nin 19. Bilimkurgu Öykü Yarışmasına Rekor Katılım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.