Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri » Lagari Fanzin’e Bilimkurgu Fankiti Hazırlamak İster Misiniz?

Lagari Fanzin’e Bilimkurgu Fankiti Hazırlamak İster Misiniz?

Geçtiğimiz mayıs ayında, düzensiz yayın hayatına başlayan Lagari Fanzin, “gökyüzünde duran ayak izlerini” takip etmeye devam ediyor.

1971 yılında Antares ile başlayan Lagari Fanzin heyecanı Sezar Erkan Ergin, Bülent Akkoç ve Selma Mine gibi birçok bilimkurgu sever tarafından daha da öteye götürüldü. Üçlünün gökyüzüne attıkları birçok adım sonra gelenler için ışık oldu. Bu ışığı çoğaltmanın üstlerine vazife olduğunu düşünen yeni Lagari Fanzin ekibi “Bilimkurgu Fankit Serisi”ne başladı.

İlk sayıda aldıkları güzel dönüşlerden sonra projeye daha bir şevkle sarılan Lagari Fanzin, fanzin tarihinin başlangıç noktasında bilimkurgunun çok önemli bir yere sahip olduğunu göz önüne alarak, bilimkurgu tarihine yeni bir katkıda bulunmak istedi. Lagari Fanzin bünyesinde “Bilimkurgu Fankit Serisi” oluşturmak isteyen ekip, mini-kitap olarak tanımladıkları, fotokopi ile çoğaltılan ve maddi hiçbir kaygısı olmayan fankitlerin ilki olan “Uyan!”ın, Lagari Fanzin’in ikinci sayısından sonra yayınlanacağını duyurdu. Ruhşen Doğan Nar’ın yazdığı uzun öykü “UYAN!”ın kapak ve iç çizimleri Levent Altınkaynak tarafından yapıldı.

İlginizi Çekebilir  Jesse’nin Yolculuğu, Vaiz Cilt 3: Gururlu Amerikalılar'da İki Yöne Sapıyor

Bilimkurgu Fankit serisinin ikinci eseri için ödül almış bir öyküyü çevirip yayınlayacak olan Lagari Fanzin, “Bilimkurgu Fankit Serisi”ne katkı sağlamak ve fankit dosyası oluşturmak isteyen gönüllüler arıyor. Yayın ekibine buradan ulaşabilirsiniz.