Çizgi Roman Haberleri

Joker’in Hikayesine Tanık Olun – Batman: Öldüren Şaka Çıkıyor!

batman-killing-joke-banner

Tüm zamanların en çok okunan ve en çok konuşulan Batman çizgi romanlarından Batman: Öldüren Şaka yıllar sonra yeniden raflardaki yerini alıyor.

Bundan yıllar yıllar önce -ne yılını ne gazeteyi hatırlıyorum ama 90’lı yılların ilk yarısı olmalı- bir gazete ile birlikte verilen bu hikaye, benim hayatımda okuduğum ilk -gerçek anlamda- çizgi romandı. O zamanlar ne çizgi romanın adını biliyordum ne de bu kadar önemli olduğunu…

Sonrasında Baykuş Kitap bu eseri tekrardan bastı ve Batman hayranları olarak hemen bu cildi rafımıza koyduk. Aradan biraz zaman geçti ve çizgi romanı yine hiçbir yerde bulamaz olduk ancak bu kez de imdadımıza JBC Yayıncılık yetişti.

joker

Joker’in hikayesinin anlatıldığı ve klasikleşmiş bir eser olan Batman: Öldüren Şaka çıktı. Watchmen ve V for Vendetta gibi muhteşem çizgi romanları yaratan dahi yazar Alan Moore, bu sefer de Batman’in en iyi hikayelerinden biri ile karşımıza çıkıyor. Kitap 19 Mayıs’ta raflarda olacak.

batman-olduren-saka-kapakKitabın arka kapak yazısı şöyle;

KÖTÜ BİR GÜN

Joker olarak bilinen, sürekli sırıtan, delilik ve kargaşa makinesine göre, aklı başında ile psikoz hastası arasındaki tek fark işte bu kadar basit. Arkham Akıl Hastanesinin sınırlarından bir kez daha kurtulan çılgın, bu dengesiz düşüncesini doğrulamak niyetindedir. Bunun için de Gotham’ın en başarılı polis memuru Jim Gordon ile zeki ve güzel kızı Barbara’yı kullanacaktır.

Şimdi Kara Şövalye, en yakın arkadaşlarından ikisinin, baş düşmanının korku krallığı tarafından ele geçirilmesini durdurmak için çok hızlı davranmalıdır. Bu iki ikonik düşmanı birbirine bağlayan kana susamışlık ve delilik döngüsü, ölümcül bir sona ulaşmadan önce kırılabilecek midir? Yoksa suç dünyasının Palyaço Prensi’nin ürkütücü orijini nihayet gün yüzüne çıktığında, Batman’in asilliğini ve Joker’in deliliğini ayıran ince de çizgi de sonsuza dek yok mu olacaktır?

Efsanevi yazar Alan Moore süper kahramanlığın tanımını WATCHMEN ve V FOR VENDETTA’yla tekrar yapmıştı. BATMAN: ÖLDÜREN ŞAKA’yla da çizgi romanların en muhteşem süper kötüsü Joker’in orijinini ele alıyor -ve Batman’in dünyasını sonsuza dek değiştiriyor.

Hayranlık uyandırıcı bir şekilde resmedilen BATMAN: ÖLDÜREN ŞAKA ÖZEL EDİSYON, çizer Brian Bolland tarafından tekrar renklendirildi ve bu modern klasiğin orijinal görüntüsü okuyucuya ilk defa bu ciltte sunuldu.

Sert kapaklı olarak piyasaya çıkan bu cildi kaçırmamanızı öneririz.

Yazar: Alan Moore
Çizer: Brian Bolland
Çeviren: İlke Keskin
Editör: Bora Öngürer

Bu da ön okuması…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  George R.R. Martin ve Marvel, Wild Cards Çizgi Romanı İçin Anlaştı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.