Çizgi Roman Haberleri

JBC Yayıncılık’tan Temmuz Çizgi Romanları

jbc-cizgi-roman-temmuz

Önceden yayınladığı Star Wars: Klon Savaşları, son zamanlarda da Deadpool ve Batman çizgi romanları ile adından söz ettiren JBC Yayıncılık bu ay da boş durmuyor.

Star Wars serisi bir yandan devam ederken yeni Batman ve Umbrella Academy kitapları da yayınlanıyor.

Star Wars: Klon Savaşları Cilt 8

30.06.2014 clone 8 kapakKlon Savaşları’nın son günleri. Cumhuriyet ve onun Jedi’ları trajik ve öngörülemez sonlarına doğru koşuyorlar. Ama bazılarında hâlâ umut yaşıyor: Görevini bırakmayı reddedenlerde, inançlarının yokolduğunu görmek istemeyenlerde, ve arkadaşlarını terketmek istemeyenlerde. Küçük bir umut kıvılcımı, karanlık gökyüzündeki yıldızlar gibi bazılarının yüreğinde ışıldıyor…

SON KUŞATMA, NİHAİ GERÇEK

Karanlık Jedi Sora Bulq, Saleucami’ nin kraterli yüzeyinin altında Morgukai suikastçilerinden oluşan bir ordu klonlamaya başlamıştır. Bu büyük yeni tehdidi görmezden gelemeyen Cumhuriyet sonunda kendini beş ay boyunca süren bir kuşatmanın içinde bulur. Artık vakit ve kaynaklar tükenmiştir. Ayrılıkçı üssüne sızmak ve planlarını tamamlamadan önce Bulq’u yenmek Jedi Quinlan Vos ile Aayla Secura’nın ellerindedir.

Yazar: John Ostrander
Çizer: Jan Duursema – Dan Parsons – Brad Anderson – Tomas Giorello
Çevirmen: Hakan Buhurcu


Star Wars: Klon Savaşları Cilt 9

30.06.2014 clone 9 kapakÇok sayıda Jedi kendi klon askerleri tarafından alt edildi. Emir 66 dan kurtulabilecek kadar şanslı ya da yetenekli olanlar, kendilerini en karanlık soruyla yüzleşmiş durumda buldular. Korumaya and içtikleri Cumhuriyeti kurtarmak için artık çok mu geçti?

OYUNUN SONU

Bazı Jedi’lar yiğitçe bir son direnişe girişecekler. Diğerleri kendilerine ihanet etmiş olan galaksiye sırtlarını dönerek yeraltının gölgelerine sığınacaklar. Yine de kimileri ezilenlere özgürlük getirme çabalarına devam etmeyi deneyecekler. Ve kararlı birkaçından oluşan bir grup bir araya gelerek Sith hükmünü devirmek amacıyla İmparator’un yeni demir yumruğu için bir tuzak hazırlayacaklar — Darth Vader için!

Yazar: John Ostrander – Welles Hartley
Çizer: Jan Duursema
Çevirmen: Hakan Buhurcu


Batman Yeni 52 : Detective Comics Cilt 1 – Ölümün Yüzleri

batman-detective-comics-1Joker, Arkham Akıl Hastanesi’nden kaçtı ve Batman bile bu deli adamın arkasında bıraktığı ürkütücü kanıtların ne anlama geldiğini kavrayamıyor. Gotham’da tuhaf ve korkunç bir şeyler oluyor ve görünüşe göre bütün olaylar Dollmaker olarak bilinen yeni bir kötünün etrafında dönüyor.

Gotham’ın son psikopatı iki kurban adayını daha kaçırınca onları kurtarmak isteyen Batman, Dollmaker’a çok cazip bir yem sunmak zorunda kalıyor: Kendisini.

Kara Şövalye, Dollmaker’ın arkasındaki sırrı, gizemli yöntemlerini ve kayıp Joker’le olan bağlantılarını çözebilecek mi? Yoksa Dollmaker Batman’i parçalara mı ayıracak?

BATMAN, DETECTIVE COMICS’in 1’den 7’ye kadar olan sayılarını bir araya getiren ÖLÜMÜN YÜZLERİ cildinde, yazar/çizer TONY S. DANIEL Gotham’ın en karanlık, en tekinsiz köşelerini keşfe çıkarken DC Evreni de şaşırtıcı yeni istikametine doğru yola çıkıyor.

Yazar ve Çizer: Tony S. Daniel
Çevirmen: İlke Keskin


Şemsiye Akademisi : Dallas

umbrella-academy-dallasŞemsiye Akademisi adıyla bilinen işlevi kalmamış süper kahramanlar ailesi için zor günler geçiyordu. Aralarından biri tarafından yaratılan neredeyse kıyametin kopma durumu ve ardından çok sevdikleri akıl hocaları Pogo’nun ölümü ile grup umutsuzluğa kapılmıştı.

Tarihi değiştirecek veya dünyayı yok edecek yeni bir kıyamet tehlikesi ortaya çıkınca ekibin her bir üyesi yavaşça bu umursamazlık halinden çıkmaya başladı. Asıl bela ise, her birinin hali hazırda kendi gerçek problemleri ile meşgul olmalarıydı. Beyaz Violin, başına aldığı talihsiz bir darbeyle yatalak durumda. Rumor sesini -gücünün kaynağını- kaybetmiş. Spaceboy kendi kendini katatonik bir duruma sürüklemiş. Ve Beş Numara, köpek yarışlarında karanlık işlere bulaşmış. Kraken ise en küçük kardeşinin, bir dizi gizemli katliamın aydınlatılmasında anahtar görevi göreceğini düşünmeye başlamıştı.

Şemsiye Akademisi’nin aksiyon yüklü ikinci macerası Dallas, hiç bir şeyi değiştirmeksizin, zamanda, uzayda ve Vietnam’da başlayıp JFK suikasti ile zirve yapacak bir yolculukla tarihi dönüştürüyor. Hiç bir ek ücrete tabii olmayan, Vanya ve Kraken kardeşlerin yeraldığı “Burası hariç her yer” adlı kısa öykü ve serinin yaratıcıları Gerard Way ile Eisner ödüllü çizer Gabriel Bá’nın (Casanova, Pixu) tasarımlarının yer aldığı geniş bir eskiz bölümü de bu kitaba dahildir.

Yazar: Gerard Way
Çizer: Gabriel Bá
Çevirmen: Sina Şehim

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Captain America'nın Baron Zemo'su Açıklandı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.