Çizgi Roman Haberleri

JBC Yayıncılık’tan Muhteşem Ağustos Çizgi Romanları

batman-deadpool

Son zamanlarda yayınladığı muhteşem çizgi romanlar ile bizi çizgilerin içinde birbirinden derin serüvenlere götüren JBC Yayıncılık, Ağustos ayında da yeni çizgi romanları bizlere sunmaya devam ediyor.

Yeni Batman serileri ve Marvel’ın yaramaz kahramanı Deadpool, yeni maceralarla raflara geliyor.

Batman – Kara Ayna (Batman – Black Mirror)

Batman Black Mirror KapakKaranlığı görüyorum

Yıllarca, Batman ve Müfettiş Gordon Gotham Şehri’nin boyun eğmez karanlık boşluğunun içine baktılar. Onun bir şiddet ve yozlaşma çukuru tarafından yutulmasına izin vermeyerek, gönül verdikleri şehri defalarca kendisinden kurtardılar. Ancak, bir ömür boyu şuçla mücadele ederek insanlığın sunabileceği en berbat şeylerle karşı karşıya geldiklerini düşünseler dahi, daha karanlık ve tehlikeli bir kötülük Batman ve Gordon’ın sınırlarını zorluyor. Çarpışma sona ermek üzereyken, bu cinayet silsilesinin ardındaki gerçeğin yalnızca kapılarına dayanmış bir şey değil- aslında oradan ortaya çıktığını öğreniyorlar. Gotham’ın en azametli koruyucularından ikisi, Müfettiş Gordon’ın şu ana kadar giriştiği en kişisel mücadele olan bu haince tehdidi adalet önüne çıkartabilecekler mi?

Kara Ayna, yazar Scott Snyder’ı, yalnızca kendi jenerasyonunun değil, tüm zamanların önde gelen Batman yazarlarından biri kılarak, onu çizgi roman süperstarı mertebesine yükseltmiştir.

JOCK (THE LOSERS) ve Eisner Ödülü sahibi FRANCESCO FRANCAVILLA (SWAMP THING)’nın müthiş çizimleriyle BATMAN: KARA AYNA, şimdiden Dark Knight külliyatındaki en iyi polisiyelerin arasında yerini almıştır.

Yazar: Scott Snyder
Çizer: Jock – Francesco Francavilla
Çevirmen: Sina Şehim

Örnek sayfalar:


Batman – Baykuşlar Divanı (Batman Volume 1 – The Court of Owls)

Batman V1 Court Of Owls Kapak“SAKININ BAYKUŞLAR DİVANI’NDAN, GÖZLERİ DAİMA ÜZERİNİZDEDİR…”

Batman Gotham Şehri’nin Baykuşlar Divanı ile ilgili hikayeleri duymuştu. Gölgeler içinde buluşup, bir yırtıcı gece kuşunu kartvizitleri olarak kullanan bu güçlü örgütün üyeleri, Gotham’ın gerçek hükümdarlarıydı. Ancak Kara Şövalye bu hikayeleri dedikodu ve kocakarı masalı olarak değerlendirmişti. Gotham onun şehriydi.

Şimdiye kadar.

Vahşi bir suikastçı, jilet gibi keskin pençelerini şehrin en iyi, en aydın insanlarına aynı zamanda en tehlikeli ve en ölümcül olanlara saplıyıyordu. Eğer karanlık efsaneler gerçekse suikastçının efendileri, Batman’in hayal dahi edemeyeceği kadar kudretli birer yırtıcıydı – ve her yerde yuvaları vardı…

Yazar: Scott Snyder
Çizer: Greg Capullo
Çevirmen: Cenk Könül

Batman – Baykuşlar Divanı incelememize buradan ulaşabilirsiniz.

Örnek sayfalar:


Deadpool – Wade Wilson’ın Savaşı (Deadpool – Wade Wilson’s War)

Deadpool WWS KapakDEADPOOL BİR YALANI YAŞIYOR!

Meksika’daki acımasız katliamda yüzlerce kişi ölmüştür. Manyak ve geveze bir paralı asker, bu kıyımdan sağ kurtulduğunda olay uluslararası bir hadiseye dönüşür. Bu manyak, Wade Wilson’dur ve yapması gereken bazı açıklamalar vardır! Her daim insan canlısı (!) olan Deadpool, eline geçirdiği bu fırsatı -askerlik döneminde gönüllü kobay olarak katıldığı Waepon X Projesine ve vatanına hizmet etmek için- bir süper-askere dönüşme hikâyesinden oluşan gerçek kökenine ışık tutmak için kullanır.

Ama durun! Bu, hiç de bizim tanıdığımız ve sevdiğimiz küfürbaz, sivri zekalı, parti delisi, insan düşmanı paralı askere benzemiyor. Deadpool’un kişisel tarihini -ve arızalı zihnini- gözler önüne seren bu hikâyede, gerçekler tamamen bakış açınızla alakalı. Gerçekte kırmızı-siyah maskenin ardında gizlenen kişi kim ve Meksika’da aslında neler oldu?

Deadpool: Wade Wilson’ın Savaşı serisinin #1-4 arası sayıları (Yani tamamı!) bu ciltte toplanmıştır. Yazan Duane Swiercynski (Cable) ve çizen Jason Pearson (Body Bags).

Yazar: Duane Swierczynski
Çizer: Jason Pearson – Dexter Vines
Çevirmen: Cenk Könül

Örnek sayfalar:

Herkese iyi okumalar!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Morbius Filminde Sürpriz Bir İsim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.