Çizgi Roman Haberleri

Gunslinger Spawn Çizgi Roman Serisi Geliyor

Spawn‘ın yaratıcısı Todd McFarlane‘in yazarlığını yapacağı Gunslinger Spawn serisinin ilk sayısı Image Comics ile 20 Ekim‘de gelecek. Bu seride Vahşi Batı’nın altıpatlar sevdalısı ve cehennemin dölü kendisini 21. yüzyılda buluyor.

Serinin ana karakteri asıl Spawn’ımız Al Simmons‘dan 200 yıl önce yaşamış Jeremy Winston. Kendi rızası ve kontrolü dışında 21. yüzyıla mahkum ediliyor. Bu dünyaya alışması ve kendi şeytanlarını burada bulup yenmesi gerekiyor. Tabii bir de evine nasıl döneceğini çözmesi gerekiyor. Ancak o evine dönene kadar 21. yüzyıl için öğle vakti geldi demektir.

Spawn’s Universe serisi Al Simmons’a karşısında ya da yanında dövüşeceği birçok karakter getirdi. Gunslinger Spawn da onlardan bir tanesi. Fakat Spawn’s Universe serisinden bağımsız olarak karakterin kendi hikayesine odaklanan bir seri daha yaratmaya karar vermişler. Seriye Yürüyen Ölüler (Walking Dead) ve Invincible yaratıcısı Robert Kirkman da katkı sağlayacak.

Gunslinger Spawn

Jeremy Winston aslında şiddet yanlısı bir adam değildir. Hatta karısı ile tanışmadan önce bir vaizdir. Fakat karısının bölgedeki gangsterlerce öldürülmesinin ardından bambaşka biri haline gelir. İntikam için umutsuz bir şekilde yanıp tutuşarak karısının katili Ed Kemper‘ın peşine düşer. Fakat Şerif tarafından tutuklanmadan önce yalnızca Kemper’ın iki adamını öldürmeyi başarır. Mahkumiyeti sırasında düşmüş melek Mammon tarafından ziyaret edilir. Meleğin ona bir teklifi vardır.

Bu teklife ve ardından neler geldiğine zaten orijinal Spawn hikayelerinden aşinayız. Jeremy Winston teklifi kabul eder ve ertesi gün Kemper’ın adamları tarafından öldürülür. Ölümden dönerek kasabası Bane‘de intikam fırtınası estirir. Kasabada nefes alacak tek bir ruh dahi bırakmamaya kararlıdır ancak Mammon ile yaptığı antlaşma bir kişiye dokunmasını engeller. Henry Simmons (Al Simmons’un büyük büyük babası) bu katliamdan kurtulabilen tek kişi olacaktır.

Todd McFarlane “Gunslinger Spawn’ın intikam isteğinin yanında bizim Spawn izci çocuk gibi kalacak. Nihayet okurlarımız onun geçmişini daha iyi anlayarak geleceğini keşfedebilecek” diyor.

Gunslinger Spawn karşımıza ilk kez Spawn #119’da çıkmıştı. Ardından #174 ve #175 ile karakterin geçmişini öğrenmiştik. Gunslinger Spawn’ın kendi serisinin ilk sayısı 20 Ekim’de çıkacak. Yani öncesinde diğer sayıları okumak için yeterince vaktimiz olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Grimm Masalları, Shaun Tan'ın Heykellerinde Yeniden Canlandı: Şakıyan Kemikler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.