Çizgi Roman Haberleri

“Fullmetal Alchemist” Artık Türkçe!

Fullmetal Alchemist banner

Dünyanın en çok sevilen manga serilerinden birisi olan Fullmetal Alchemist serisi artık Türkçe!

Tüm dünyada hayranları olan, manga serisi milyonlar satan Fullmetal Alchemist manga serisi, “Çelik Simyacı” adıyla Türkçe olarak raflardaki yerini aldı.

Fullmetal Alchemist - Çelik Simyacı 1Daha önce Death Note serisini çok kısa bir zamanda dilimize kazandıran Akılçelen Kitaplar, şimdi de en beğenilen serilerden biri olan Fullmetal Alchemist serisi ile karşımızda. Toplamda 27 kitaplık bir seri olan Fullmetal Alchemist’in yayın haklarının tamamı alınmış durumda ve çok kısa bir sürede ilk 3 cildi dilimize kazandırıp raflara koydular. 2 sene gibi bir süre zarfında tüm seriyi Türkçe olarak okuyabileceğiz gibi görünüyor.

Biraz kitaptan bahsedelim;

Simya: Doğayı değiştirip şekillendirmeye yarayan esrarengiz güç; âdeta büyü, sanat ve bilimin bileşimi.

En çok istedikleri şeye sahip olabilmek için amatörce yöntemleriyle bu gücü elde etmeye çalıştıklarında, iki kardeş olan Edward ve Alphonse Elric’ten biri kolunu ve bir bacağını kaybetmiş, diğeri de yaşayan bir çelik parçasının içine tıkılıp kalmış bir ruha dönüşüvermiştir.

Edward artık bir hükümet ajanıdır ve askerî bir simya tesisinde çalışmaktadır. Benzersiz güçlerini emirlere uymak, hatta öldürmek için kullanır. Ancak Edward, başkalarının da aynı güçlere sahip olduğunun farkında değildir.

Simyanın aşırı kullanımı sonucunda dünya âdeta bir cehenneme döner. En değerli simya hazinesi Felsefe Taşı’nı ele geçirmeye çabalayan düşmanları, kahramanlarımızdan çok daha zalim ve acımasızdırlar.

Oldukça başarılı çevirisi ve baskısıyla da göze çarpan seriyi mutlaka okumanızı öneririz. Serinin ilk cildini hemen buradan satın alabilirsiniz.

İyi okumalar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.