Çizgi Roman Haberleri

“Flash – Cilt 1: İleri” Çıktı!

flash-cizgi-roman-banner

Arkabahçe Yayıncılık yeni çizgi romanlarla yayınlarına devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Daredevil ve Iron Man ciltlerini yayınlayan Arkabahçe, şimdi de Flash‘ın yeni serisini yayınlıyor!

DC Comics’in New 52 serisi ile yeniden başlayan Flash macerası, ilk cilt olan “İleri” ile son süret bir başlangıç yapıyor.

flash-cilt-1-ileriTürkiye’de de Cnbc-e kanalında yayınlanmaya başlayan dizisi ile dünyada en çok okunan çizgi roman dergileri arasına giren The Flash; diziyle paralel giden yeni serisi ile  Türk okurların karşısına çıkıyor!

Üzerine dökülen kimyasallar ve yıldırım çarpması sonucu polis bilimcisi Barry Allen, Yaşayan En Hızlı İnsana dönüşmüştü. Ama Flash’ın bile kaçamayacağı şeyler vardı.  Yıllarını intikam peşinde harcadıktan sonra, Flash’ın arkadaşlarından biri arkasında yeni düşmanlarla geri dönmüştü. Onu kovalayanlar, Flash’ın durdurabileceğinden bile daha çabuk çoğalan, durdurulamaz bir çeteydi.

Iron Heights denen yüksek emniyetli hapishanedeyse Flash’ın en tehlikeli düşmanı, kaçışını tasarlamakta, intikam hayalleri kurmakta ve Flash’ı ebediyen buzlar altına gömme planları yapmaktaydı. Öfkesinin sebebiyse Flash’ın öngöremediği kişisel bir acıydı.

Tüm bunların üzerine, Flash’ın bedeninin derinliklerindeyse akıl almaz yeni güçler açığa çıkmaya hazırdı. Bu beklenmedik, görülmedik yetenekler de Flash’ın koşmasını sağlayan Sürat Kuvveti’n kullanıyordu. Yeni yetenekleri Flash’ın en büyük silahı da olabilirdi, en büyük kabusu da.

Francis Manapul ve Brian Buccellato’nun birlikte yazdıkları macerayı yine Francis Manapul çizmiş.

Toplam 184 sayfa ve renkli olarak yayınlanan maceranın çevirisi Emre Taşkıran’a ait.

Şimdiden iyi okumalar!

İlginizi Çekebilir  Harvey Ödülleri 2015 Kazananları Açıklandı

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu