Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri » Fantastic Four Yolun Sonuna Geldi!

Fantastic Four Yolun Sonuna Geldi!

fantastic-four-banner

Marvel’ın Gümüş Çağı’na ait en iddialı çizgi roman serileri ve ailelerinden biri olan Fantastic Four’un bitirileceği açıklandı. Henüz net açıklamalar yapılmasa da, New York Comic Con etkinliği sırasında yapılan panelde, Fantastic Four serisinin son bulacağı bomba etkisi yarattı.

Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan Fantastic Four macerası 1961 yılında başlamıştı. Uzaya yaptıkları bir yolculuk sırasında, gemilerine çarpan kozmik ışınlar sebebiyle farklı güçlere sahip olan bu süper kahraman ailesi, okuyucular tarafından da çok sevilmişti. Bilim konusunda öncü çalışmalara imza atan Mister Fantastic, ara sıra çılgın kavgalarla ayrıldığı ama aşklarını hep dolu dolu yaşadığı Invisible Woman, grubun çılgın ve serseri karakteri Human Torch ve The Thing (“Şey” diye çeviri yapsak, kendisi çok kızardı) ve Fantastic Four ekibinin bel kemiğini oluşturuyordu.fantastic-four-gorsel-001

Ebedi düşmanları Doctor Doom’a karşı verdikleri mücadelede sadece süper güçlerini değil, aile bağlarını da kullanan grup birçok farklı medya ortamında da karşımıza çıktı. Fantastic Four her ne kadar çok sevilen bir seri de olsa, son yıllarda istediği etkiyi vermemeye başlamıştı. Beyaz perdeye aktarılan iki başarısız Fantastic Four filminin ardından, Marvel içerisinde de hareketlenmeler yaşandı.

İlginizi Çekebilir  Batman'in Düşmanlarının Haritası

Yaratıcı ekibi sıklıkla değişen serinin ana karakterlerinde bile değişikliğe gidilmişti. Human Torch karakterini öldüren yazarlar, onun yerine Marvel’ın en popüler süper kahramanlarından biri olan Spider-Man’i getirmişti. Bu hamle bile Fantastic Four’un eski günlerine dönmesine yardımcı olmamıştı.

Marvel, her yıl yaptığı gibi bu yıl da geçtiğimiz günlerde düzenlenen New York Comic Con etkinliğine katıldı. Axel-In-Charge panelinde konuşan Marvel editörleri ve yetkilileri kesin bir tarih vermeseler de, Fantastic Four’un bitirileceğini duyurdular. Geçtiğimiz Şubat ayında James Robinson ve Leonard Kirk öncülüğünde yeni bir Fantastic Four serisi başlatılmıştı. Uzun süre en çok satanlar arasında bulunmasına rağmen, yaz aylarının ardından hızlı bir düşüş gösterdi. Marvel bu yüzden Fantastic Four serisine son vereceğini açıkladı.

fantastic-four-gorsel-002

Bu konuda bazı söylentiler de mevcut. Filmin yayın hakları konusunda Marvel ve 20th Fox Century arasında bazı sorunlar olduğu söylentisi var. Marvel, çizgi romanın film haklarını yeniden eline almak istese de, bazı yasal engellere ve yapımcı firmanın inatçılığına takılıyor. Serinin iptal edilmesinin arkasındaki en büyük nedenin de, işte bu film haklarından kaynaklandığı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir  Mass Effect Çizgi Romanı Geliyor!

Bakalım ilerleyen günlerde, serinin sonlandırılması hakkında ne gibi yeni bilgiler çıkacak. Kesin bir tarih verilmese de, birçok çizgi roman takipçisine göre seri, önümüzdeki yıl içerisinde bitirilecek.