Çizgi Roman Haberleri

Dune: House Atreides Kitabı Çizgi Roman Oluyor!

Denis Villeneuve tarafından filme uyarlanan Dune’un çıkışını beklerken, seriyi sevenler için güzel bir haber de BOOM! Studios’tan geldi. House Atreides kitabının çizgi romanlaştırılacağı duyuruldu.

Bana kalırsa bu yılın en iddialı yapımlarından biri de Dune! 2020’nin sonunda bu uyarlamayı izleme şansına kavuşacağız. Kadrosunun ağırlığının yanı sıra Villeneuve’nin rüştünü ispat etmiş bir yönetmen olmasının yanı sıra Frank Herbert’in zamansız romanı Dune’un enginliği birleşince ortaya muazzam bir film çıkacak.

Dune filmini bir kenara bırakırsak, BOOM! Studios tarafından yapılan duyuruya göre firma serinin çizgi roman haklarını satın almış bulunuyor. Bu sayede bize bir dizi Dune çizgi romanı sunabilecekler.

Yapılan ilk açıklamalara göre önümüzdeki sonbahar aylarında Kevin J. Anderson ve Brian Herbert tarafından yazılan Dune: House Atreides kitabı, serinin ilk çizgi romanı olacak. Frank Herbert’in ana seriyi tamamlamasının ardından evreni genişletme işi oğlu Brian Herbert’e düşmüştü. Büyük hanedanlar üzerine yazdığı seri, Dune evreninden izler taşıması ve geçmişi anlatması nedeniyle başarılı sayılabilir.

Buna paralel olarak Abrams Books tarafından da orijinal roman serisinin grafik roman haline getirileceğini biliyoruz. BOOM! Studios da serinin öncesini anlatarak ortaya güzel bir Dune çizgi roman külliyatı çıkarabilir.

Şu an için BOOM! Studios’un hangi çizer ve yazar kadrosuyla çalışacağını bilmiyoruz ancak ilk cildin 13 fasikülden oluşacağı duyuruldu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Çizgi Romandan Ayrı Yaratılan 10 Çizgi Roman Karakteri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.