Çizgi Roman Haberleri

Die 2: Partiyi Bölmek Cildi Çıktı. Siz Yine De Partiyi Bölmeyin Ama!

Die 2: Partiyi Bölmek bize partiyi asla bölmememiz gerektiğini hatırlatacak. Oynadıkları FRP oyununun dünyasında yıllarca kısılıp kalan bir grup maceracının Jumanji tadındaki alışılmadık hikayesi devam ediyor.

Presstij bu hikayenin ilk cildini dilimize 2021’in yazında kazandırmıştı. Zaten o ciltten sonra da FRP kültürüne aşk mektubu gibi işler yapmaya devam etti. Baldur’s Gate 2 ile Baldur’s Gate 3 oyunları arasında yaşananları anlatan D&D: Sonsuz Macera Günleri kitabını mis gibi ciltlerle dilimize kazandırdılar. Ki bence geçen yılın en iyi çizgi romanı da oydu. Üstüne bir de Pelerin serisiyle LARP’çıları da mutlu ettiler. O da Die gibi, tanıdık temalardan çok şaşırtıcı bir hikaye anlatıyordu.

Yani FRP kültüründen uzak kalmadılar ama Die 2: Partiyi Bölmek cildi bir türlü raflara gelmedi. Aradan vakit geçtikçe de hikayenin damağımızda bıraktığı tat daha da bir güzelleşti. Neyse ki 17 ayın ardından ikinci cilde nihayet kavuştuk.

İlk cildin az spoiler’lı incelemesine buradan ulaşabilirsiniz. İkinci cilt serinin 6.-10. sayılarını bir araya getirecek. Zaten hikaye toplamda 4 ciltte bitecek. Yirminci ve son sayı orijinal dilinde 29 Eylül 2021’de yayımlanmıştı. Cildin içeriği hakkında ne söylesek sürpriz bozacak. O yüzden sadece 152 sayfalık bir cilt olduğunu söyleyelim biz. Zaten inceleme yazısında görüşürüz. Fakat dilerseniz cildin ilk 4 sayfasını buradan inceleyebilirsiniz.

Presstij bu cilt için 3 farklı varyant sunuyor. Standart kapak bu hafta indirimli fiyatıyla 104 TL. Presstij Dükkan varyantı da indirimli fiyatıyla 128 TL. Muhteşem görünen sert kapaklı varyant ise indirime rağmen 320 TL. Yani koleksiyon yapmayı seven okurlar için hayranlık uyandıran ciltler de, uygun fiyat isteyen okurları üzmeyen varyantlar da mevcut.

Die FRP Sistemi

Sevgili FRPNet okurları bu çizgi romana duydukları ilgiyi ve heyecanı bizimle pek paylaşmadı, hikayeyi tartışmadı. (Hep siz mi bizi şikayet edeceksiniz?) Umarım ikinci cildin çıkmasıyla bu durum değişir.

Fakat çizgi romanı okuyan FRPseverler bu hikayenin peşini bırakmadı. Çizgi romanın yaratıcıları Die FRP sistemi için kural kitapları çıkarmayı planlayınca çok ciddi destek buldular. 37 bin pound hedefleyerek yola çıkan Kickstarter projesi 524 bin pound toplamayı başardı. Üstelik yaratıcıların yeni vaatler verdikleri son eşik 450 bin pound’da kalmıştı. Matthew Mercer‘in de içinde bulunduğu bir grupla sistem denendi, onaylandı. Geçtiğimiz Aralık ayında da yayımlandı.

Sistem oynaması hiç kolay olmayan bir mekanik içeriyor. Zira burada FRP oynayan oyuncuların rolünü yapıyoruz. Yani biz FRP oynuyoruz. Yarattığımız karakter de FRP oynuyor ve o da oynadığı oyun için bir karakter yaratıyor. Böylece oyunda iki karakter kağıdı kullanıyoruz ve rol yapmakta olan bir oyuncunun rolünü yapıyoruz. Ayrıca karakterlerimiz FRP’yi kuralsız kurallarla oynuyorlar. Kolay iş değil. Ancak Die okuyan herkes bunun kolay bir oyun olmayacağını zaten biliyordu. Öyle değil mi?

O FRP sistemine de bir göz atmak isterseniz satışları bu sayfadan yapılıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.