Çizgi Roman Haberleri

DC Comics, Vertigo’yu 7 Yeni Seri ile Canlandırıyor

DC Comics‘in uzun süredir yetişkin kitleye yönelik yayınlar çıkaran markası Vertigo, bu sonbaharda 7 yeni seri ile büyük bir atılım planlıyor.

Sonbaharda çizgi roman dünyasına bombardıman yapmaya hazırlanan Vertigo‘nun 7 yeni çizgi roman serisinden dördü 2018’in son dört ayında duyurulacak, geri kalan 3 seri ise 2019’un başlarında yayın hayatına başlayacak.

Sözü edilen ilk dört çizgi roman serisinin detayları şöyle:

– Eylül ayında Eric M. Esquivel ve Ramon Villalobos’un Border Town adlı çizgi romanı yayınlanacak. Meksika-Amerika sınırındaki küçük bir kasaba olan Border Town; Meksika kültüründen doğaüstü yaratıklar tarafından kuşatılmıştır. Tam da küçük bir çocuk ve onun uyumsuz arkadaşı ile kasaba halkı arasında ırkçı bir gerginlik yaşanırken…

– Ekim ayında Ben Blacker ve Mirka Andolfo’nun Hex Wives serisi okurlarla buluşacak. Seride; ekekler tarafından beyinleri yıkanarak itaatkar ev hanımlarına dönüştürülen büyülü güçlere sahip Cadılar Meclisi üyeleri, yaşadıkları hayatın bir yalandan ibaret olduğunu fark eder.

– Bryan Hill ve Leandro Fernandez’in elinden çıkan American Carnage çizgi romanı da Kasım’da yayınlanacak. Çizgi roman; ortağının ölümünü araştırmak için beyaz bir çetenin içine sızan bir FBI ajanı hakkında…

– Aralık ayında ise Zoe Quinn ile Robbi Rodriguez’in Goddes Mode serisi, çizgi roman raflarındaki yerini alacak. Tüm insanlığın ihtiyaçlarını güçlü bir yapay zekanın karşıladığı yakın gelecekte, korkunç canavarlar tarafından çalınan hileli kodları kurtarmak için savaşan kadın süper kahramanların yaşadığı gizli bir siberdünyayı keşfedeceğiz.

2019’un başlarında yayınlanması beklenen seriler ise şunlar:

– Rob Sheridan ve Barnaby Bagenda’nın High Level çizgi romanı apokaliptik bir hikayeyi işliyor.

– Tina Horn ve Mike Dowling imzalı Safe Sex; hükümetin cinsel hazzı düzenleyip kontrol altında tuttuğu gelecekte seks işçilerinin yeraltı direnişine geçtiği bir distopik gerilim serisi.

– Mark Russel ve Richard Pace’in Second Coming serisinde ise günümüz dünyasına gelen Tanrı’nın oğlunun, Mesih’in mesajlarının bu kadar zamanda nasıl çarpıtıldığını keşfetmesini anlatılıyor.

► Sandman Universe ile Yeni Sandman Çizgi Romanları Geliyor

Neil Gaiman’ın yaratıcı ekibin başına geçtiği yeni Sandman serisi ve bu yedi yeni seri, çizgi roman tutkunlarının önümüzdeki yılda da Vertigo’yu takipte kalmasının önemli sebepleri arasında olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.