Çizgi Roman Haberleri

Dazai’nin Romanından Uyarlanan İnsanlığımı Yitirirken Mangası, İthaki’den Çıktı

Osamu Dazai‘nin romanından uyarlanan Usamaru Furuya imzalı manga serisi İnsanlığımı Yitirirken, üç cilt olarak İthaki Yayınları tarafından basıldı.

Alternatif manganın çığır açan isimlerinden Usamaru Furuya’nın uyarladığı İnsanlığımı Yitirirken (No Longer Human), Osamu Dazai’nin özgün eserinin yaklaşık yetmiş sene sonrasında geçiyor. Günümüz Tokyo’sunda hayat bulan Dazai’nin öyküsü, Japonya’nın kuzeyindeki varlıklı bir aileden gelen genç bir adamın hayatını anlatıyor.

İnsanlığımı Yitirirken Cilt 1

“Neden insanları gerektiği gibi sevemiyorum?”

Varlıklı ve hiçbir sıkıntı yaşamayan bir ailede dünyaya gelen Oba, büyüdüğünde de herkes tarafından sevilen yakışıklı bir genç olur. Yalnız o soytarı maskesinin altında, amaçsız ve sürüklendiği gibi yaşayan nihilist bir ifade saklıdır. Bu çocuk aslında nasıl bir hayat sürdürmektedir?

İnsanlığımı Yitirirken Cilt 2

“Hayatta olmak ne ifade ediyor?”

Yozo’nun sevdiği ilk kadınla çıktığı yolculuk aşk intiharıyla sonlanmıştır. ‘Para’, ‘Toplum, ‘Diğer İnsanlar’… Tutunabileceği hiçbir şeyin olmadığı derin bir karanlığın içindeki Yozo’nun sonunda ulaştığı şey, yine bir ‘Kadın’a sığınmaktır.

İnsanlığımı Yitirirken Cilt 3

“Neden bu kadar uzağa gittim?”

Sevdiği kadınla evlenen Yozo, mutlu bir hayat sürmeye başlar. Ancak kısa süre sonra başına büyük bir talihsizlik gelecektir. Saçları bembeyaz olan Yozo’nun gündelik hayatı tam tersi bir karanlığa boyanmıştır. Bir yaprak gibi düşen Yozo’ya elini uzatan şey ise ‘Uyuşturucu’ denilen o yasak meyvedir…

Yetişkin okurlara tavsiye edilen manga, Sibel Sökel tarafından Türkçeye çevrildi.

İyi okumalar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.