Çizgi Roman Haberleri

Dark Horse’un Yeni Bombası The Witcher: Fox Children Raflarda Yerini Aldı

the-witcher-cizgi-roman

The Witcher serisiyle biraz olsun ilgisi olanlar bilir; serinin en belirgin özelliklerinden biri, ahlaki değerler üzerinde yaptığı cambazlıktır. Oyuncular çoğu zaman verilmesi gereken zor kararlar, ve bu kararların doğurduğu sonuçlarla baş başa bırakılırlar.

Deneyimli çizgi roman yazarı Paul Tobin‘in yeni Dark Horse serisi, The Witcher: Fox Children, bu açmazın içinde heyecan dolu bir serüven başlatıyor ve okuyucularını da bu serüvenin içine sürüklüyor.

Hikayemize Geralt ve cüce arkadaşı Addario Bach ile Novigrad yolunda başlıyoruz. Hedeflerine varır varmaz, ikili kayıp bir çocuğu aramak üzere yola çıkmaya hazırlanan bir grup tüccarla karşılaşıyorlar. Tahmin edebileceğiniz üzere, olay basit bir arama-kurtarma operasyonunun çok daha ötesine geçiyor ve ikilimiz bir anda kendilerini karanlık bir senaryo içinde buluyor.

the-witcher-cizgi

Paul Tobin’in küçük nüanslarda yaptığı değişikliler oyunlara sıkı sıkıya bağlı hayranları rahatsız etme potansiyeline sahip olsa da, yazarın anlatımı ve Joe Querio‘nun çizim tarzının kombinasyonu, Witcher dünyasına ve Geralt’a daha mistik bir hava katmakla beraber, okuyuculara farklı bir pencere açmış. Farklı bir pencere açarken de, oyunlara küçük göndermeler ve geri dönüşler yapmayı da unutmamış. Tüm bu etmenler, akıllarda cevaplardan çok sorular oluşturuyor ve seri okuyucuyu ilk sayıdan kendine bağlamayı garantiliyor.

Serinin beklenen oyunu The Witcher 3: The Wild Hunt 19 Mayıs’ta bekleyenleriyle buluşacak. Geçen sene E3 panelinde gördüğümüz kadarıyla oyun, serinin en sinematik ve detaylı oyunu olacak gibi. Yine de, serinin çizgi romanıyla, herhangi bir cutscene ile hissedebileceğiniz atmosfer ve detayın katbekatını hissetme şansını yakalıyorsunuz.

İlk sayının hem baskı hem de dijital formlarına buradan ulaşabilirsiniz. Serinin ikinci sayısı Mayıs, üçüncü sayısı da Haziran aylarında okurlarla buluşacak.

İlginizi Çekebilir  Orijinal Tenten Çizimi 500 Bin Dolara Satıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu