Çizgi Roman Haberleri

Daha Fazla Çizgi Roman Uyarlamasına Hazır Olun – Valiant Comics Satıldı!

Çizgi roman dünyasının sinematik evrenler arası savaşı yeni bir boyut kazanıyor. Marvel ve DC’nin ardından endüstrinin üçüncü büyük süper kahraman evrenine sahip Valiant Comics, DMG Entertainment tarafından satın alındı.

Kurucu ve CEO Dan Mantz tarafından yönetilen DMG Entertainment, zaten Valiant’ın yüzde 57 hissesine sahipti ancak bu stratejik hareketle film, televizyon ve diğer medya platformları ile ilgili tüm söz hakkına sahip oldu.

Yönetmenlik yaparken girişimciliğe soyunan Mintz, bu satışın Valiant’ı bir üst seviyeye çıkarmak anlamına geldiğini belirtti ve ekledi: “Bu genişlemeyi yayıncılık açısından değil, sinema açısından ele alıyorum. Valiant’ın yazarları ve sanatçıları projeleri üzerinde çalışmaya devam edecek. Diğer platformlar için daha güçlü hikaye anlatımı bekleyebilirsiniz. Ayrıca yazarları, çizgi romanalanından çıkarıp film yapım sürecine sokmayı planlıyorum.”

Küllerinde Doğan Valiant, Çizgi Roman Dünyasının İlk Üç Aktöründen Biri Oldu

Valiant, 1989 yılında Marvel’ın eski editörü Jim Shooter tarafından kuruldu. Marvel’ın eski yazar ve sanatçılarını bünyesine katan yayınevi, yeni karakter ve serilerinin yakaladığı başarılar neticesinde Marvel ve DC’nin ardından sektörde üçüncü sıradaki yerini aldı. Vailant, 90’ların ortasında oyun şirketi Acclaim Entertainment tarafından satın alındı ancak 2000’lerin başında Acclaim’in kaynakları tükendi. Karakterlerin hakları Dinesh Shamdasani ve Jason Kothari adlı iki girişimci tarafından satın alınarak 2012 yılında yeniden yayına başladı.

4 Vailant Projesi Hollywood’da

Valiant’ın Hollywood’da birçok projesi bulunuyor. Vin Diesel‘in rol alması kesinleşen Harbinger ve Bloodshot filmleri Sony Pictures tarafından sinemaya aktarılacak. CEO Dan Mintz’in favorisi Quantum and Woody, yönetmen kardeşler Anthony ve Joe Russo‘nun da dahil olduğu proje ile televizyona uyarlanacak. Dr. Mirage da CBS Studios ve CW Network ortaklığında tv dizisi olacak.

İlginizi Çekebilir  Kadın Thor'un Gerçek Kimliği Belli Oldu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu