Çizgi Roman Haberleri

Çizgi Romanlar Hareketli Olacak!

marvel-ar

Marvel Comics yeni uygulamasıyla süper kahramanları yanınıza getiriyor. 

Son zamanlarda dijital teknolojinin gelişmesiyle önce taşınabilir bilgisayarlar, sonrasında akıllı telefonlar ve şimdi de tabletler hayatımıza girdi. Hal ve durum böyle olunca insanlar artık yanında kitap yerine dijital ekranlar taşır oldu. Dünyanın en ünlü çizgi roman yayıncılarından biri Marvel Comics de bu teknolojik gelişime seyirci kalmadı. Augmented Reality (AR) teknolojisini kullanan ilk çizgi roman yayıncısı oldu.

Artık çoğu dergi, kitap ve çizgi roman dijital ortama geçerek okuyucularının dikkatini çekmeye çalışıyor. Ünlü çizgi roman yayıncısı Marvel da bu yatırımı yapan şirketlerden biri oldu. Söz konusu çizgi romanlar olunca, Marvel’ın dijital dergisi daha uçuk kaçık ve renkli özelliklere sahip.

marvel-ar-mobileAndroid ve iOS için geliştirilen bu uygulamayla ücretsiz çizgi roman okumak mümkün olacak. Dergilerse basılı yayınlarla aynı anda dijital ortamda satışa çıkacak. Marvel’ın çizgi roman severlere esas sürpriziyse uygulamanın interaktif özelliklerinde gizli olacak. Çizgi roman sayfalarını açan kullanıcıların karşılarına, ünlü kahramanlar çıkacak. Marvel ReEvolution adı verilen bu gelişme çizgi roman okurların yanısıra pek çok kişinin de ilgisini dijital yöne çekecek gibi görünüyor.

Sayfadaki karakterler çizgi filme benzer şekilde ekranda hareket edecek ve sayfalar daha interaktif hale gelecek. Marvel 1999 yılında, Marveldot.com adlı çizgi roman platformunda benzer bir içeriği bilgisayar kullanıcılarına sunmuştu, şimdi ise MarvelApp ile yeni dijital çizgi romanları kucağınızda veya elinizde taşımanız mümkün.

MarvelApp sayfasına buradan ulaşıp Marvel uygulamasını indirebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.