Çizgi Roman Haberleri

Cixin Liu’nun Kısa Hikayeleri Grafik Roman Olarak Karşımızda

2008 çıkışlı Three-Body Problem‘dan (Üç-Cisim Problemi)bu yana bilimkurgunun en iyi yazarları arasına giren Cixin Liu‘nun hikayeleri şimdiye kadar dev bütçeli filmler ve televizyon dizilerine uyarlanmıştı. Liu’nun öyküleri artık grafik roman olarak da karşımıza geliyor.

Cixin Liu‘nun bilimkurgu hikayelerinden uyarlanacak grafik roman serisi 15 eserden oluşacak. ScifiNow’ın haberine göre; yayıncı Head of Zeus, Liu’nun 15 öyküsünü formata uyarlamak için uluslararası bir yazar ve sanatçı ekibini bir araya getirdi.

Serinin ilk 4 grafik romanı Sea of ​​Dreams, The Wandering Earth, The Village Teacher ve Yuanyuan’s Bubbles, 5 Ağustos‘ta yayımlandı bile.

Sea of Dreams

Rodolfo Santullo‘nun uyarlayıp, JOK tarafından çizilen Sea of Dreams‘te; okyanustaki donmuş sudan ve buzullardan sanat yaratmak için Dünya’ya gelen uzaylı bir sanatçıyı anlatıyor. Ancak Dünya küresel ısınmayı deneyimlerken, bu yeni ziyaretçi, çalışmaları dikkatini çeken yalnızca bir sanatçıyla konuşacak.

The Wandering Earth

Güneşin ölmekte olduğu bir gelecekte geçen The Wandering Earth‘te bilim adamları umutsuz bir plan yapar: Dünya’yı Proxima Centauri‘ye taşımak. Christophe Bec tarafından uyarlanan grafik romanı Stefano Raffaele resmetti.

The Village Teacher

Zhang Xiaoyu‘nun uyarlayıp çizdiği The Village Teacher, hayatını dağlardaki bir köyde matematik ve bilime adayan, ölmeden önce komşularının çocuklarına bildiği her şeyi öğretmeye başlayan bir adamı konu alıyor. Aynı dönemde uzayın derinliklerinde yıldızlararası bir savaş patlak veriyor ve kazananlar galaksideki tüm düşük zekayı ortadan kaldırmak istiyor. Böylece çocukların köy öğretmeninden aldıkları dersler, Dünya’nın hayatta kalması için inanılmaz derecede önemli hale geliyor.

Yuanyuan’s Bubbles

Valérie Manguin tarafından uyarlanıp, Steven Dupré‘nin illüstrasyonlarına imza attığı Yuanyuan’s Bubbles, baloncuklara takıntılı Yuanyuan isimli bir kıza odaklanıyor. Mümkün olan en büyük baloncuğu şişirmek isteyen Yuanyuan’ın bu arzusuna ailesi karşı çıkar. Fakat şehirleri ölürken, evlerinden daha büyük olan baloncukları şişirebileceğini keşfeder ve baloncuk takıntısının düşündükleri kadar anlamsız olmayabileceği ortaya çıkar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Arkabahçe Yayıncılık'tan Daredevil ve Iron Man

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.