Çizgi Roman Haberleri

Brandon Sanderson’dan Çizgi Roman – Beyaz Kum

Zaman Çarkı serisini tamamlayan, Sissoylu gibi günümüzün önemli fantastik serisine imza atan ve sürekli birbirinden iyi fantastik eserler ortaya koymaya devam eden yazar Brandon Sanderson, bu sefer Beyaz Kum çizgi romanı ile karşımızda. 

Brandon Sanderson’ın kaleme aldığı ancak yayınlamadığı bir hikayesinden uyarlanan Beyaz Kum, Taldain adındaki dönmeyen bir gezegende geçiyor. Bunun sonucunda gezegenin kalıcı karanlık ve aydınlık tarafı oluyor. Büyülü yetenekleri sayesinde kumu inşaat, savunma gibi alanlarda kullanabildikleri için karanlık tarafa Kum Üstatları isimli grup hükmediyor. Kum Üstatları’nın katledilmesiyle düzen bozuluyor ve gezegenin kurtuluşu, yaşam şekillerinin düzeni bir yabancının elinde oluyor. Bu yabancı işlerine rayına oturtabilmek için gerekli gücü ve yeteneği bulmasındaki maceralara tanık oluyoruz.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle;

New York Times Çok Satanlar Listesi’nin gediklisi Brandon Sanderson’dan büyü ve maceranın doyasıya yaşandığı yepyeni bir destan.

Taldain gezegenindeki efsanevi Kum Üstatları, kuma olağanüstü şekillerde hükmetmek için kadim güçleri kullanıyorlar. Ancak meşum bir pusunun ardından Kum Üstatları katledildi ve tüm Kum Üstatları arasında güçleri en zayıf olan Kenton da geride kalan yegâne Kum Üstadı olduğunu düşünüyor. Düşman dört bir yandan yaklaşır ve çember her gün daralırken, Kenton gizemli bir Karanlık Taraflı olan Khriss ile beklenmedik bir ittifak kuruyor.

Beyaz Kum, Brandon Sanderson’un her gün büyümeye devam eden Cosmere evreninin daha önce hiç yayınlanmamış önemli bir kısmını gün ışığına çıkarıyor.

Çevirisi Özge Özköprülü tarafından yapılan 160 sayfalık çizgi roman, Akılçelen Kitaplar etiketiyle kuşe kağıda baskılı şekilde yayınlandı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Keanu Reeves, Baş Kahramanı Kendisine Benzeyen Bir Çizgi Roman Yazmaya Başladı - BRZRKR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.