AYBABTUÇizgi Roman Haberleri

Berserk Mangası Bu Yaz 6 Yeni Bölümle Dönüyor

Berserk, bu yaz Studio Gaga’nın sanatı ve Kentaro Miura‘nın uzun zamandır arkadaşı olan Kouji Mori‘nin rehberliği ile resmi olarak geri dönüyor.

Berserk yayıncısı Young Animal, bir yıl süren bekleyişin ardından nihayet manganın geri döndüğünü duyurdu. Serinin devam edip etmeyeceğini uzun süredir merak eden okuyucular sonunda cevaplarını aldı ve daha da iyisi, hayranların beklediğinden daha erken geri dönüyor.

Manga dünyası, Berserk‘in yaratıcısı Kentaro Miura‘nın 2021 yılının Mayıs ayında beklenmedik ölümüyle şok oldu. Onun ölümü sırasında, yayınlanmamış bir bölümü bitmiş ve ondan sonraki bölüm için bir senaryosu tamamlanmıştı. Miura’nın vefatından sonraki ilk bölüm bir son olmaktan uzak olsa da, ana karakter Guts bir ömür süren çekişme ve acıdan sonra nihayet huzuru bulmuş gibi göründüğü için biraz uygun bir yerde kaldı. Bir sonraki bölüm (Miura’nın yapım evi Studio Gaga’daki asistanları tarafından tamamlanan çizimler ile) bunların hepsini alt üst etti. Bu bölüm, hayranlarda çok fazla soru bırakan bir uçurumla sona erdi. Okuyucular sonunda aradıkları cevapları alacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir  Todd McFarlane, Yeni Spawn Filminin Senaryosunu Bitirdi

Berserk’in resmi Twitter hesabı, Young Animal’ın hayranlarına yayınladığı bir mektubu paylaştı. Mektup, manganın geri dönüşünün Kentaro Miura‘nın yakın arkadaşı Kouji Mori tarafından Studio Gaga’nın sanatıyla denetleneceğini ortaya koyuyor. Mori ayrıca Young Animal ile çalışan bir mangakadır.

Yeni Hikayeler Çok Yakında!

Berserk’in ilk yeni bölümü 24 Haziran‘da yayınlanacak. Bundan sonra, manga vites değiştirmeden önce Fantasia Arc/Elf Island arkını bitirmek için beş bölüm daha yayınlanacak. Hem Mori hem de Young Animal, Miura’nın vefatından önce arkasında kaba bir taslak bırakmadığı konusunda net olsa da, manganın nereye gittiği hakkında kapsamlı bir şekilde konuştu.

Miura’nın ölümünden kısa bir süre sonra, birçok hayran Kouji Mori‘nin Berserk‘i tamamlamaya yardım edebileceği konusunda spekülasyonlar ortaya attı. Bu yüzden kendisinin seriye katılımı sürpriz olmadı. En şaşırtıcı olan, ilk bölümün tarihi oldu. Berserk’e ne olacağı bir yıldan fazla bir süredir belirsizdi, bu yüzden yeni bölümün sadece haftalar sonra okurlarla buluşacak olması heyecan verici. Ayrıca Young Animal, Mori ile akıllıca bir seçim yapmış gibi görünüyor. Miura ve Mori yakın arkadaşlardı, bu yüzden Berserk için kurguyu en iyi bilen biri varsa, o ve Miura’nın Studio Gaga’daki asistanları olurdu. Bu heyecan verici olsa da, bu devamın Miura’nın başlattığı destanın düzgün bir şekilde biteceğinden emin olmak için çalışan ekip üzerinde yaratacağı baskıyı hayal etmek zor.

Yine de bunların hiçbiri Berserk’in dönüş coşkusunu azaltmıyor. Berserk resmi olarak devam ettiğine göre, hayranlar Miura’nın vizyonunun emin ellerde olduğuna sevinebilir.

Kaynak: ScreenRant

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Avenger: Age of Ultron Hızlı Başladı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.