Çizgi Roman Haberleri

Batman’in Uçuş Sorunu

batman-flying-banner

Bir grup İngiliz fizik öğrencisi ünlü çizgi roman karakteri Batman’in uçabileceğini ama böyle bir durumda yere çakılıp büyük ihtimalle öleceğini hesapladı.

Dünya etrafındaki pek çok çizgi roman hayranının hayallerini suya düşüren Leicester Üniversitesi’nden dört fizik öğrencisi, 2005 yılında çekilen “Batman Begins” (Batman Başlıyor) filminde yaptığı gibi Batman’in pelerinini kullanarak havada süzülebileceğini ama inişinin kesinlikle ölümcül olacağını söyledi.

İlgili Makaleler

batman-flying-batsÖğrenciler, Batman’in yakında gösterime girecek “The Dark Knight Rises” (Kara Şövalye Yükseliyor) filmiyle ekranlara dönmeden önce uçabilmek için alışverişe çıkmasını önerdi.

Fizik alanında Master eğitimi gören 22 yaşındaki David Marshall “Batman’in uçuşunu tamamladıktan sonra hayatta kalabilmesi için kesinlikle daha büyük bir pelerine ihtiyacı var. Daha büyük pelerin onun moda anlayışına uymuyorsa itici güç kazanmak için jet motorları kullanabilir” dedi.

Konu hakkında yayınladıkları “Düşen Batman’in yörüngesi” başlıklı makalelerinde öğrenciler, 4,7 metre kanat uzunluğu olan peleriniyle Batman’in 150 metre yüksekliğinde bir binadan atlaması durumunda kendisinin ancak 350 metre uzaklığa süzülebileceğini öne sürdü.

Öğrenciler, bundan sonra Batman’in saatte 109 kilometre hızla yere çakılacağını belirttiler.

 

Kaynak: BBC

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.