Çizgi Roman Haberleri

Batman’in Bilinmeyen Yaratıcısı Hakkında Belgesel – Batman and Bill

Dünya üzerindeki Batman’i tanımayan yoktur. Batman deyince de akıllara gelen ilk isim Bob Kane oluyor. Uzun zamandır serinin orijinal yaratıcısı olarak Batman’in arkasındaki dahi olarak görüldü. Batman and Bill belgeseli ise Batman’in arkasındaki diğer ismi ortaya çıkarıyor.

Bill Finger, Batman’in yaratılmasında en az Bob Kane kadar önemli bir isim olarak karşımıza çıkıyor. Finger 1974 yılında hayatını kaybediyor ve ailesi Finger’ın Batman’e olan katkıları için yıllardır savaşıyor. 2015 yılına geldiğimizde DC, bazı Batman kapaklarına, televizyon ve film projelerine de ortak yaratıcı olarak Bill Finger’ın adını yazmaya başladı.

Bill Finger, Batman’in yanı sıra Joker, Penguen, Catwoman, Two-Face ve Riddler gibi karakterlerin yaratılmasında da büyük pay sahibi. Ayrıca Green Lantern isimli çizgi roman karakterini de yaratmıştır.

Bir Hulu belgeseli olan Batman and Bill, Finger’ın Batman’deki rolü üzerine eğiliyor. Kadrosunda Kevin Smith’in de bulunduğu belgesel 6 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Justice League Filmini Joss Whedon Bitirecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.