Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri » Batman ve Superman’in Kim Döver Sorunsalına Stan Lee’den Cevap Geldi

Batman ve Superman’in Kim Döver Sorunsalına Stan Lee’den Cevap Geldi

stan-lee-banner

Tüm zamanların en çok tartışlan “Kim kimi döver?!” sorularından birinin cevabını yakında alacağız. Kim kazanır? Batman mi yoksa Superman mi?

Aslında bilinenin –ya da bilinmeyenin- aksine bu karşılaşma DC çizgi romanlarında birkaç kez karşımıza çıktı bile. Kiminde Batman genellikle zekasıyla bu savaşı kazanırken kiminde ise Superman süper güçleriyle galip gelmiştir. Bu sefer bu karşılaşmanın sonucunu Batman v Superman: Dawn of Justice ile birlikte beyazperdede göreceğiz.

Geçen hafta düzenlenen ve dünyadaki en büyük geek buluşmalarından biri olan Boston Comic Con’da, hepimizin tanıdığı Marvel ikonu Stan Lee amcamıza ise bu savaşı kim kazanır sorusu yöneltildi. Stan Lee hiç tereddüt etmeden “Superman” dedi!

superman-batman-resim-ross

“O yok edilemez ve her şeyi yapabilir,” diye ekliyor Stan Lee. “Batman silahlarına güveniyor. Batman’i yaratan kişi arkadaşım Bob Kane muhtemelen şu anda Superman’i seçtiğim için mutsuz olacaktır. Ama aynı zamanda Superman’in yaratıcılarından Jerry Siegel’de benim eski elemanımdır, yani ben de arada kaldım.” diyor Stan Lee.

Daha kesin bir cevap istendiğinde ise Stan Lee şöyle cevap veriyor; “Eğer Batman ve Superman arasındaki bu savaş gerçek ise hiç kimse parasını Batman’e yatırmamalı,” diyor yaşlı kurt.

İlginizi Çekebilir  Disney Infinity 2.0 Şimdi Türkiye'de!

Bu fikre karşı çıkacak bazı Batman hayranları ve çizgi roman yazarları-çizerleri olabilir ama Stan Lee bu konuda kimseye su bırakmayacak kadar deneyimli biri. Marvel’ın hala devam eden Spider-Man, X-Men, Hulk, The Avengers, Iron Man ve Fantastic Fours kahramanlarını Jack Kirby, Steve Ditko, Don Heck ve adını sayamadığımız daha diğer pek çok sanatçıyla birlikte yaratmıştır. Yani Stan usta bir şey diyorsa boşuna demiyordur!

batman-vs-superman

Ama her ne kadar tecrübeli olsa da, DC çizgi romanları için senaryo yazmış olsa da Stan Lee hiçbir zaman Batman ve Superman’e ait bir yapımın içinde bulunmadı. Sadece 2001 yılında “Just Imagine Stan Lee…” isimli mini seride, “Acaba DC süper kahramanlarını Stan Lee yaratsaydı ne olurdu?” konusu işlenmişti. Ama tabii ki bu onu bir DC uzmanı yapmaya yetmiyor.

Lafı uzatmalayım. Sinema severler zaten 25 Mart 2016 tarihinde Batman v Superman: Dawn of Justice filmiyle bu savaşı hangi kahramanın kazanacağını görecekler. Biz de elimimizde kalemimiz –klavyemiz?- ile inceleme yapmak üzere hazır bekliyor olacağız! Takipte kalın!

İlginizi Çekebilir  Spider-Man Unlimited'ı Tutabilene Aşk Olsun